Bağışlamak İyileşmeye Yardımcı Olur

'Güzel Sözler' forumunda Yasemin tarafından 13 Şub 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bağışlamak İyileşmeye Yardımcı Olur
  [​IMG]
  Bağışlayabilme, öfkeli düşünceler ve duygulardan arınma gergin durumdaki bedenin olağan durumuna dönmesini sağlayan bedenin doğal yeteneğini güçlendirir. Her şey yolunda olduğunda bedensel fonksiyonlarımız da en iyi durumda olurlar. Kendi sağlığınız için kin tutmaktan vazgeçin.


  Washington Üniversitesi doktorları kin besleyen on kişiden dokuzunda kalp atışlarının arttığını, kan basıncının yükseldiğini ve terlemeye başladıklarını saptamışlardır. Bu semptomların her biri de sinir sisteminin harekete geçtiğini ve stres hormonlarının arttığını göstermektedir.

  Pek çoğumuz hayali veya gerçek güçler tarafından incitildiğimizi, bir yolunu bulup intikam almamız gerektiğini düşünüyoruz. Hayatta kötü hissetmemizi sağlayacak şeyleri cımbızla seçiyor, bunlar için öfke duyuyor, nefretle kavruluyoruz. Öfke ve nefret bizi hayatı güzel bir şekilde yaşamaktan alıkoyuyor. Bağışlayabilmekle hem kendi içimizdeki iyiyi ortaya çıkarıyor, hem de karşımızdakinin daha iyi olabileceğine dair umudu tazeliyoruz. Affedebilen insanların beden ve ruh sağlığının daha iyi olmasına bu yüzden şaşmamalı.
   
Yükleniyor...