Balın Sağlığa Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 31 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Balın Faydaları, Balın Yararları Neler


  Özellikle kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmez besin maddesi olan Bal'ın Vücudumuza bir çok faydası ve yararı bulunuyor.Özellikle çozuklarımızın daha fazla tüketmesi gereken besinlerden birisidirbal.

  Bal Arıların doğadan insana aktardığı besin maddesidir bal fazla tüketildiğinde zararları da olabiliyor bunu unutmamak gerekiyor buna göre balın fayda ve zararlı neler kısaca sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz.

  Öksürük tedavisinde özellikle yatağa yatınca başlayan kuru öksürüğe bal ile yapılan şerbet iyi gelir.Kabızlık için Bilhassa sıcak suyun içine katılarak yapılan bal şerbeti kabızlığı kısa sürede geçirir.Bal aynı zamanda İyi bir koruyucudur Antibakteriyel özelliğinden dolayı içinde bakteri, mantar oluşmaz. Birçok gıda içinde bozulmadan saklanabilir.

  Bal Mideye Kuvvet verir Baldaki şeker emilimi en kolay olan şeker olması ve Hazmı gerektirmediğinden kolayca kana geçer. Ve midedeki fazlalıkları dışarı atar.Çok önemli bir sorun Bal Kansızlığı Gideriyor Kan yapıcı özelliğinin yanında hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir.Bal aynı zamanda Romatizmal hastalıklarda haricen kullanmak hastayı kısa sürede iyileştirir.Bu gibi birçok etkisi ve yararı bulunan balı tüketirken dikkatli olmak gerekiyor sağlık için bal tüketimine özen gösterin.
   
 2. Cevap: Balın Sağlığa Faydaları

  Bal Aynı zamanda son derece kuvvetli bir iştah açıcı olan bal, bağırsak etkinliğini artırarak rahatlama hissi uyanmasına sebep olur.
  Kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon şikayeti olanlar için de son derece ideal bir besindir...
   
 3. Cevap: Balın Sağlığa Faydaları

  son derece faydalı bilgiler tabi bunlar gerçek bal için geçerli tv reklamlarındaki ballar için değil:)))
   
 4. Cevap: Balın Sağlığa Faydaları

  Kesinlikle katılıyorum bizde bir zamanlar sahte bal mağduru olmuştuk aramızda kalsın sürekli arıyorlar nerdeyse bedava verecekler..:):)
   
Yükleniyor...