Ballı Süt Nasıl Yapılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 26 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ballı Süt Nasıl Yapılır,Ballı Sütün Faydaları Neler  Gerekli Malzemeler

  Ballı Süt 1 fincan süt,Ballı Süt 1 tatlı kaşığı süzme bal

  Ballı Sütün Hazırlanışı

  Ilık süt fincana dökülür ve üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edilip, tamamen eriyene kadar karıştırılır.

  Bende oğluma ballı süt veriyorum çok sevdiği için acaba yanlışmı yapıyorum diye her defasında düşünürp merak etmişimdir Peki Ballı sütün Faydaları nelerdir he birlikte öğrenmeye ne dersiniz sevgili Anneler..:f40:

  Çocuklara yalnız süt yerine ballı süt içirilmesinin kansızlığı ve kabızlığı önlemeye yardımcı olduğu ve sindirimi kolaylaştırdığı bilinmektedir.Sütü tatlandırmak amacıyla bal kullanılması çocukların hem bal hem de süt tüketimini kolaylaştırdığı için faydalıdır. Ancak balın mineral içeriğinden daha fazla yararlanabilmeleri için çocukların, süte katılmaksızın da bal yemeleri gereklidir.

  [​IMG]

  Balın süt ve süt ürünleri ile karıştırılması öksürük ve boğaz hastalıklarına karşı, bilinen en eski korunma yöntemlerinden biridir. Balın tatlı, sütün ise yumuşatıcı özelliği güne dinç bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Ballı süt ayrıca tokluk hissi de verir. Bal doğal bir enerji kaynağı ve pek çok yaşamsal faktörü içeren bir gıda olarak çocuk beslenmesinde (bir yaşından itibaren) çok önemli rol oynuyormuş bu harika demekki ballı süt içmeye ve çocuklarımıza içirmeye devam ediyoruz ...;)

  [​IMG]
   
Yükleniyor...