Bana büyü yapanı nasıl öğrenebilirim ?

'Sorularla İslamiyet' forumunda Semerkand tarafından 14 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bana büyü yapanı nasıl öğrenebilirim ?
  Büyü yapanı bulmak mümkünmü ?

  Sevgili Hocam, evimde, içinde benim ve annemin adının yazılı olduğu 7 adet muska bulduk.
  Cami hocasına gösterdiğimizde, bana bir kötülük gelmesi için yapıldığını söyleyebildi sadece. Sizden öğrenmek istediğim, bunun ne için yaptırılmış olduğunu ve kimin yaptırdığını bulabilir misin

  Demek ki, alınan ve ulaşılan bilgilerin ancak yüzde biri doğrudur. Yüz tane yalanın içinde bir tane doğruyu nasıl bulacaksınız, onun doğru olduğundan ne kadar emin olacaksınız? Diyelim ki, sizin de şüphelendiğiniz birisinin yaptığını söylediler. Bu kişi de bir yakınınız olsun. O kişiye gittiniz, ne diyeceksiniz? "Bana sen mi muska yazdırdın?" diyeceksiniz.

  Doğruluğundan yüzde yüz emin olmadığınız bir konuda bir yakınınızı zor durumda bırakmanız ne kadar sağlıklıdır? Hiç yoktan bir husumet, bir nefret, bir düşmanlık kapısı açmış olmaz mısınız? Olur ya, o kişinin yaptırdığını farz edelim. Size itirafta mı bulunacak? "Evet, ben yaptım" mı diyecek? Demeyeceğine göre, sonuç ne olacak? Sonuç belli, kargınlıklar, dargınlıklar, dedi kodular, pireye kızıp yorgan yakmak gibi öfkeyle hareket etmeler birbiri peşi sıra dizilecektir? Ya gerçekten size adres verilen o kişi değilse, hiç yoktan başınıza bir dert, bir bela sarmış olmaz mısınız?

  Pekiyi ne yapmalı? Nasıl bir yol izlemeli? Yapılacak şey belli. Böyle bir muska bulduğunuzda hiç canınızı sıkmayacaksınız, moralinizi bozmayacaksınız, bir korkuya ve endişeye kapılmayacaksınız, "kim yaptı, niçin yaptı, ne niyetle yaptı" gibi sözlerle kendinizi yormayacaksınız. Bir kere, her yapılan büyü tutsaydı, her yazılan muska zarar verseydi, kimsenin yaşamaması lazımdı.

  Öyleyse nedir, meselenin aslı? Her şeyden önce Allah bir kişiye zarar vermeyi murat etmemişse, kimse kimseye zarar veremez. Bunun için Allah'ın kudretine ve hükmüne bağlanmak, Ona dayanmak ve Ona yalvarmak lazım. Bir kişi bize büyü ve benzeri yollarla zarar vermeye mi kalkıştı?

  Bunun farkına vardığımız andan itibaren tek yapacağımız bir şey varsa, o da Peygamberimizin yaptığı ve öğrettiği şekliyle Allah'a sığınmak, o kötülüğü ve kötü kişileri Allah'a havale etmek, Felak ve Nâs surelerini okuyarak istiazede bulunmak, âyetelkürsi gibi âyetlerle Allah'ın koruması altına girmek ve Peygamberimizin özel duası olan Cevşenü'l-Kebir duasını okuyarak hakkımızda şefaatçi yapmaktır. Böyle olursa, ne dostumuzu düşman gibi görmeye kalkarız, ne de önümüzü ve günümüzü karartmamış oluruz. Allah hepimizin yâr ve yardımcısı olsun.

  1. Müslim, Selâm:123.


  Mehmet Paksu
  BUGÜN
   
 2. Bunun farkına vardığımız andan itibaren tek yapacağımız bir şey varsa, o da Peygamberimizin yaptığı ve öğrettiği şekliyle Allah'a sığınmak, o kötülüğü ve kötü kişileri Allah'a havale etmek, Felak ve Nâs surelerini okuyarak istiazede bulunmak, âyetelkürsi gibi âyetlerle Allah'ın koruması altına girmek ve Peygamberimizin özel duası olan Cevşenü'l-Kebir duasını okuyarak hakkımızda şefaatçi yapmaktır. Böyle olursa, ne dostumuzu düşman gibi görmeye kalkarız, ne de önümüzü ve günümüzü karartmamış oluruz. Allah hepimizin yâr ve yardımcısı olsun. Aminnn

  Ablama bu konuyu iletip okutucam böyle dertler başına gelenler inanılmaz yollara başvuruyorlar Allahım kimseyi saptırtmasın doğru yoldan ayırmasın kötü insanların niyetlerine kötü düşüncelerine karşılık vericek yollara başvurdurtmasın..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Eyl 2014