Banka kredi dosya masrafları iadesi için ne yapmalı

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Banka kredi dosya masrafları iadesi için ne yapmalı

  [​IMG]
  Bankalar tarafından kredi kullanan müşterilerinden kesilen dosya masrafı adı altındaki ek ücretler iade ediliyor. Eğer sizlerde bankalara çektiğiniz kredi sırasında dosya masrafı olarak ek bir ücret ödediyseniz yazımızı okuyarak paranızı geri alabilirsiniz.

  Ne tür kredi çekmiş olursanız olun dosya masrafı iadesi için başvuru hakkına sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

  Geçmiş 10 yıl içinde kullandığınız her türlü kredi işlemi için başvuru hakkınız vardır.

  Yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle;

  Kredi kullandığınız bankanın genel müdürlüğüne bir dilekçe yazarak ödediğiniz dosya masrafının iadesini talep etmelisiniz. Bu dilekçe iadeli taahhütlü olarak yollanmalıdır.

  Bu dilekçe sonucunda banka sorunsuz bir şekilde dosya masrafını ödemeyi kabul edebilir. Böylece başka bir işleme gerek kalmaksızın paranızın iadesini alabilirsiniz.

  Ancak banka iadeyi gerçekleştirmez ise o zaman yapmanız gereken;

  a- Dosya masrafı miktarı 1.161,67.-TL’nin altında ise bulunduğunuz ilçenin Tüketici Hakem Heyetine dilekçe ile başvurunuz. Dilekçe örneği için tıklayınız.

  b- Dosya masrafı 1.161,67.-TL’nin üstünde ise doğrudan Tüketici Mahkemelerine dava açılmalıdır. Tüketici mahkemesi bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurulması yeterlidir.

  Bundan sonrasını Tüketici heyeti ya da Tüketici mahkemesi sizin adınıza takip edecek ve sonucu kısa bir süre içerisinde (maksimum 3 ay) size bildirecektir.
   
Yükleniyor...