Bankalar için Anonymous kalkanı geliyor

'Haberler' forumunda eftelya tarafından 2 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Ankara düğmeye bastı bankalar için Anonymous kalkanı geliyor..
  Elektronik bankacılığa yönelik sanal saldırılara karşı TÜBİTAK'tan BDDK'ya, GSM operatörlerinden bankalara, MASAK'tan Emniyet'e kadar birçok sayıda kurumun içinde olduğu ortak bir çalışma başlatılıyor.

  Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında geçen hafta toplanan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda alınan karara göre, tüm bankaların içinde olacağı veri tabanı ve envanter oluşturularak, gelen tehditlerin ortak yazılımla engellenmesi planlanıyor. Tüm bankaların, bilgi aktarmakla zorunlu tutulmaları öngörülen sistem için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sorumlu kuruluş olarak belirlendi.

  Proje Türkiye'de elektronik bankacılık alanındaki sanal saldırıların ve tehditlerin envanterlerinin hazırlanması, bu envanterden yola çıkılarak elektronik bankacılığa dönük sanal tehditlerin risklerini azaltacak teknolojik, hukuksal gereksinimlerin tespit edilmesi ve envanterin düzenli olarak güncellenmesi amacıyla başlatıldı. Çalışmalara; Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Katılım Bankaları Birliği, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, TÜBİTAK, Bilişim İhracatçıları Birliği, internet servis sağlayıcıları, ilgili bilgi teknolojileri donanım ve yazılım üreticileri ve satıcıları ile Milli Eğitim Bakanlığı katılacak.

  aksam
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ara 2012
Yükleniyor...