Barış ve Tam Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 2 Nis 2012 tarihinde açılan konu


 1. Barış ve Tam Bağımsızlık Kompozisyon  Barış ve Tam Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon Örneği


  Bağımsızlık bir devletin iç ve dış işlerine başka devletleri karıştırmayacak olmasıdır. Bağımsız devletler, toprak bütünlüğüne sahip, kendi kendini serbestçe idare eden başka devletler karşısında eşit hakları ve yetkileri bulunan devletlerdir.
  Tam bağımsızlık için o devletin iç ve dış işlerinde tam egemen olması gerekir. M. Kemal Atatürk Türk milletinin ferah ve huzur içerisinde yaşaması için çok mücadele vermiştir. Dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız altında ilelebet özgür bir Türk milleti kurmayı hedefleyen Atatürk tam bağımsızlığın ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkün olacağına inanmıştır. Çünkü ekonomik açıdan bağımsız olan bir millet aldığı ve uyguladığı kararlarda da tamamen özgür olacaktır.
  Ülkelerin önce kendi içerisinde barışı sağlaması sonrada komşu ülkelerle iyi ilişkiler kurması devletin bağımsızlığının devamlılığını sağlar. Milli sınırları içinde barış dolu bir ortamda yaşayan milletlerin bağımsızlığı herzaman kalıcıdır. Ancak kendi içerisinde anlaşamayan ve bir kargaşa ortamına sürüklenen ülkeler ne yazık ki günümüzde çok çabuk parçalanmaya mahkumdur.
  Bu nedenle önce halk arasında bir barış ortamı sağlanmalı ve hep birlikte ülkemizin bağımsızlığı korunmalıdır.

  Melisa Bağcı

  Niyaz Usta İlköğretim Okulu
   

Yükleniyor...