Baş ağrısı çeşitleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 12 Ağu 2014 tarihinde açılan konu

 1. Günlük koşturmaca içerisinde çoğumuz baş ağrısından şikayet ederiz. Bazense baş ağrımız hissedilmeyecek kadar az olabilir. Ama insanların %80'i gün içerisinde öyle ya da böyle baş ağrısı sorunuyla karşı karşıyadır.

  Resmi kurumlara baş ağrısı şikayetiyle gidenlerin yaptığı ağrı tarifleri baz alındığı zaman Migren, gerilim baş ağrısı, küme baş ağrısı, kronik günlük baş ağrısı gibi türler ortaya çıkmaktadır.

  Migren bana kalırsa en şiddetli baş ağrılarından birisidir. Çünkü bazen saatlerce bazen de günlerce sürebiliyor. Mide bulantısı, görme sıkıntısı, sinirlilik hali gibi yan etkilerle birlikte de görülebilmektedir.

  Gerilim Baş Ağrıları: Kısa süreli baş ağrısıdır. Günlük hayatta işlerinizi aksatmaz ama hafif kasılma, basınç gibi şikayetlerle sizi huzursuz etmeye yeter.

  Küme Baş Ağrısı: Göz çevresiyle birlikte şakak ve alın bölgesinde hissedilen bu baş ağrısı ani başlar ve ani biter. Yaklaşık olarak bir saat kadar kendini hissettirir. Sonra yine kaybolur.

  kronik günlük baş ağrısı: Kronik baş ağrısı gün içerisinde kendini gösteren ve zaman zaman şiddetini arttırıp kişiyi yatağa düşüren bir baş ağrısıdır. Migren şeklinde kendini gösterdiği görülmüştür. Baş ağrısı ilaçlarının da pek bir faydası olmadığı bilinmektedir.
   
Yükleniyor...