Başağrısı Nedenleri ve Tedavisi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 22 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Başağrısı Nedenleri ve Tedavisi nedenleri


  Baş ağrısının en az üç yüz tipi ve sebebi olduğu söylenir. Ancak şiddetli baş arısında hemen herkesin aklına ilk gelen hastalık migrendir. Baş ağrısı; uykusuz, sinirli, stresli bir günde, moralinizi bozan bir şey olduğunda ortaya çıkabilir ve bütün bir gününüzü mahvedebilir.

  Migren hastalarının yarıya yakınında baş ağrısına görmede bozukluklar, yüzde uyuşma, konuşma zorlukları gibi belirtiler de eşlik eder. Yine birçok migren atağından önce depresif ruh hali, ani duygusal oynamalar, susamışlık hissi, sık idrar çıkma, esneme gibi belirtiler izlenir.

  Baş ağrısı, baş-boyun bölgesinde hissedilen damar, kas, eklemler ve saçlı deriden kaynaklanan ağrıdır.

  Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gerekir. Çünkü baş ağrısı vücudunuzda bir şeylerin eksikliğini haber veren bir işarettir. Bu eksiklik sadece kısa bir süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz. Aksi takdirde baş ağrınız kronikleşebilir.

  bas-agrisi-nedenleri-.
   
 2. Migren hastalarının yarıya yakınında baş ağrısına görmede bozukluklar, yüzde uyuşma, konuşma zorlukları gibi belirtiler de eşlik eder. Yine birçok migren atağından önce depresif ruh hali, ani duygusal oynamalar, susamışlık hissi, sık idrar çıkma, esneme gibi belirtiler izlenir.

  Baş ağrısı, baş-boyun bölgesinde hissedilen damar, kas, eklemler ve saçlı deriden kaynaklanan ağrıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 May 2014
 3. Baş ağrısına her zaman uyguladığım gerçekten iyi bir yöntem var baş parmağının başladığı yerin 2cm üstüne masaj yapıyorum faydası olduğunada inanıyorum açıkcası
   
Yükleniyor...