Başarı ile ilgili Kompozisyon örnekleri

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 10 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Başarı ile ilgili Kompozisyon örnekleri kısa  Başarılı olmak ile ilgili bir kompozisyon örneği;


  BAŞARILI OLMANIN YOLU

  Başarılı olmanın yolu, ilk başta çalışarak daha sonra tekrar yaparak olur.Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz..Biz uyusak bile, beynimiz uyumaz.O sürekli çalışır. Gerekli olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek..

  Başarılı olmak istiyorsak her zaman, sık sık tekrar yapmalıyız..İleride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak çalışmalıyız..Çalışmadan hiçbir şey elde edemeyiz..Tabiî ki çalışmanın yollarıda var..Nasıl çalışıp iyi bir meslek sahibi oluruz? Bu sorunun cevabı, 6..ınıfta, 7.sınıfta ve 8.sınıfta girdiğimiz SBS’lerin ortalamaları alınıp, hangi liseye gideceğimiz belli olur. Neden güzel bir işte çalışmayalım ki? Kim istemez ki güzel bir işte çalışmayı.aşarının yolu çok çalışmaktan geçer, çok çalışırsak ileride avukat, doktor, öğretmen olabiliriz Bu mesleklere sahip olursakta mutlu oluruz..Tabii bundan da önemlisi para kazandıran bir meslekten çok kendi sevdiğimiz ve daha başarılı olabileceğimiz bir mesleği yapabilmemiz için çalışmalıyız..unun için her biri bir aşama olan dersleri iyi öğrenmemiz, öğrendiğimiz bilgileri ilerideki hayatımız da kullanacağımızı göz ardı etmeden aşamaları birer birer geçmeliyiz ve başarıyı elde etmeliyiz.

  Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir. Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz.

  Nesibe AYAŞ

  basari-ile-ilgili-kompozisyon.
   
 2. Başarı ile ilgili bir kompozisyon örneği;  Başarılı olmanın yolu sabırla çalışmaktan geçer. Özellikle kendimizi bilerek çalışmalı ve bol bol tekrar yapmalıyız. Çünkü biz uyusak bile beynimiz çalışmaya devam eder ve bilgilerimizi güncellemeye çalışır. Bilgilerimizi doğru bir şekilde belleğimizde kodlarsak onları kalıcı hale getirmiş oluruz. Böylece iş ve eğitim hayatında daha başarılı oluruz.

  Çalışmadan iyi sonuçlar elde edemeyiz. En basit bir işi hak edebilmek için bile çok çalışmak gerekir. Çalışan insan her alanda başarılı olur. Çalışan insanın emeği zayi olmaz. Çalışan bir şekilde karşılığını bulur. İleride iyi bir meslek sahibi olabilmek için her gün çalışmalı ve hedefimize ulaşmak için çaba sarf etmeliyiz.

  Okulda kazandığımız her yeni bilgi, geçtiğimiz her bir sınıf bizi iyi bir mesleğe ulaştıracak adımlardır. Bu adımlar doğru bir şekilde atmalı, eğitim hayatımızı iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışmalıyız. Nitekim ileride bu güzel günleri tekrar yakalayamayacağız ve belki de iş ev arasında giden rutin bir hayatta boğulacağız. Bu güzel günleri okuyarak ve çalışarak geçirirsek ileride saygın ve iyi bir iş sahibi olur, çalışmalarımızın karşılığını alırız.

  Başarılı olabilmek için zamanında çalışmalıyız. Geç kalmış çalışma insanı başarılı yapmaz. Bu nedenle başarının anahtarı çalışmak ve planlamaktır. Bir şeyi planlayarak çalışırsanız o şeyde başarılı olmamanız mümkün değildir.
   
Yükleniyor...