Başbakan Erdoğan Neden Ameliyat Oldu

'Haberler' forumunda Meryem tarafından 3 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Başbakan Erdoğan Neden Ameliyat Oldu
  Başbakan Erdoğanın ameliyat olmasının sebebi
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ameliyat oldu

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumartesi günü sindirim sistemi ameliyatı geçirdiği öğrenildi. Erdoğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.  Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Kasım Cumartesi günü sindirim sistemi ameliyatı geçirdi. Laparoskopik yöntemle bir sindirim sistemi ameliyatı gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, ameliyatın Başbakan Erdoğan'ın müsait olması nedeniyle 26 Kasım tarihinde yapıldığı ifade edildi.Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumunun yerinde olduğu belirtilen açıklamada, doktorların gerekli gördüğü istirahatın ardından çalışmalara başlayacağı ifade edildi.


  Prof. Dr. Buğra laparoskopi denilen kapalı yöntemle yaptığı ameliyatta hastaneninkini değil, kendi getirdiği aletleri kullandı. İddialara göre çekilen kolonoskopide şüpheli bulgulara rastlanınca ameliyat gündeme gelmişti. Prof. Dr. Buğra, yaklaşık 1.5 metre olan kalın bağırsağın 20-25 santimetresini aldı. Bağırsaktan alınan doku örneğinin patolojik incelemesi için de Pendik Araştırma ve Eğitim Hastanesi tercih edilmedi. Doku örneği başka bir laboratuvara gönderildi. Anestezi ekibinin de dışarıdan geldiği belirtildi.

  Erdoğanın bir süreden beri bağırsaklarında yaşadığı ülserli kolit rahatsızlığı nedeniyle ilaç tedavisi gördüğü ve düzenli diyet yaptığı vurgulandı. Ancak, ishal, kanama ve kilo kaybı gibi kontrol edilemeyen sonuçları olan hastalığın tedavisi için cerrahi müdahale öneriliyor. Erdoğanın resmi davetler başta olmak üzere gittiği her yerde, diyet programına uygun olarak, ekibi tarafından önceden “salçasız, baharatsız ve acısız menü hazırlanması talebini ilettiği bildirildi. Erdoğan, operasyon kararını geçen hafta aldı.

  Hastanesinden taburcu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki konutunda dinleniyor.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 5 Ara 2011
Yükleniyor...