Bay mükemmeli arayanlar

'Kadınca' forumunda ayşin tarafından 3 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bay Mükemmeli Arayanlar!
  Yalnızlık kimse için hoş olmasa gerek, kim sevdiğinin gözlerine uyanmak istemez ki? Bir sevdaya tutunmak, hayatın zorluklarına göğüs germeyi kolaylaştırır.

  Bay Mükemmeli Arayanlar!
  Gecenin yarısında kabusla bölünen uykuların korkusunu, salona gidip televizyon karşısında sızarak mı atlatmalı? Kendinizi güvende hissettirecek bir kolda yeniden uykuya dalmak, daha huzurlu değil mi? Neden bu kadar insan yalnız ve mutsuz?

  Erkekler, istedikleri gibi bir kadın bulamadıklarından yakınırlarken, kadınların durumu da hiç farklı değil. Günümüz şartları o kadar zor ki, para ister istemez öncelikler listesinde ilk sıraya oturdu. Hepimiz durmadan çalışıp, elimize geçen parayı standart ihtiyaçlarımıza yetiştirmek derdindeyiz. Eskiden rahatça yaptığımız harcamalar, artık lüks oldu. Durum böyle olunca da, beklenen beyaz atlı prensin atı, yerini maddiyatla değiştirdi.

  Doğruluk payı yok değil. Düşününce, tek başına aşk karın doyurmuyor elbette, ancak sıkıntının başladığı yer, aranılan Bay Mükemmel’in yüreğimizden başka her yere hitap edebilmesi isteğidir.

  Önceliği paranın aldığı bir erkek tanımında, bir kadının mutlu olması uzun vadede mümkün değil gibi geliyor bana. Öyle olsa, tüm zenginler çok mutlu olmaz mıydı? Huzur, sevgi ve güven, maalesef parayla satın alınabilen değerler değildir.

  Filmlerde gördüğümüz erkekler, dizilerde önümüze sürülen model adamlar gerçek hayatta yoklar. Her akşam elinde çiçekle gelip, haftada bir pahalı hediyeler alan; elini sıcak sudan soğuk suya sokturmayan; her gece iltifatlar yağdırarak evin içinde en şık haliyle oturan; her özel gününüzü bir festival gibi kutlayan, gözlerini gözlerinizden ayırmadan sabaha kadar şiir okuyan, her sevişmeyi bir tören gibi yaşayan, ihaneti hiç aklından geçirmemiş, tüm ömrünü sizin mutluluğunuza adayan, detay atlamayan, her sorunu konuşarak çözen, elinize kredi kartını verip yurt dışında alış veriş yapmanızı isteyen, kariyerinizi destekleyip size tüm iş imkanlarını sağlayan, maçı ve erkek arkadaşlarını sizin uğrunuza feda eden, hem sahiplenip hem özgürlüğünüze karışmayan, yeterince kıskanç ve gerektiğince duygusal, ince düşünen, zarif ve duyarlı bir adam arıyorsanız, daha çok arayacaksınız demektir. Böyle bir adam, Bay Mükemmel lakabını fazlasıyla hak etmesine rağmen, gerçek olma ihtimali çok düşüktür.

  Yukarıda saydığım özelliklerin birkaçını barındıran bir erkek, mükemmele en yakın olanıdır. Böyle birini bulduysanız, sevdiğinize dört elle sarılın ve sahip çıkın. Ötekisi ancak Alice Harikalar Diyarı’nda bulunabilir. Ayrıca çuvaldızı kendimize batırmak gerekirse, böyle bir adama sahip olmak için, kadın olarak bizim hangi sıfatları taşımamız gerekecek
   
  Pardus bunu beğendi.
 2. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Okuduğum en aklı başında yazıydı...Eline sağlık...Bu tür yazıların çoğalması dileklerimle...+++repini veriyorum...Bugünler de bonkörlüğüm üzerimde :)))))
   
 3. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  teşekkür ederim pardus bana ikinci repin süpersin
   
  alemşah bunu beğendi.
 4. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Çok dobra bir yazı. Çoğu insan o filmlerde gördüğü mükemmeli aramaktan elindekinin kıymetini yitiriyorda haberi olmuyor maalesef
   
 5. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Ne demek rep verenlerin çok olsun :)))
   
 6. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Bu konuyla ilgili en değerli yorumumu yapıyorum :f196::)

  Kimsenin mükemmeli aradığı yok . Gereken ne ise onu yapsın :f63:
   
 7. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Bay mükemmeli arayanlar

  Arayanı çok gördümde bulanı daha hiç görmedim..:f40:
   
 8. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Kimse dört dörtlük degildir..
  Bay mükemmeli arayanlar, aynaya bir bakın siz mükemmel misinizki mükemmeli arıyosunuz ?? ..
   
 9. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Saygının oldugu yerde sevgi vardır, gormek ıcın emek ister. Emek varsa mutluluk vardır.
  Saygı bitmiş ise yapacak tek şey hoşçakal demektir.
   
 10. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  :f73::f73::f73:

  He he bayan arkadaşlar bulur öyle bir adamı :)
   
 11. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  Önceliği paranın aldığı bir erkek tanımında, bir kadının mutlu olması uzun vadede mümkün değil gibi geliyor bana. Öyle olsa, tüm zenginler çok mutlu olmaz mıydı? Huzur, sevgi ve güven, maalesef parayla satın alınabilen değerler değildir.

  Şiddetle Katılıyorum.
  Eline emeğine sağlık.(:
   
 12. Cevap: Bay mükemmeli arayanlar

  öncelikle bu yazı için teşşekür ediyorum. inanın böyle insanları bulmak zor değil yeterki görmeyi bilmek gerek. ama hayat biz erkekleri bunlardan uzaklaştırıyor.mesela kendimden örnek vermek gerekirse.Sevdiğim bir kız vardı bu yazıda yazılanların %90 ı bana uyuyordu. Gereğinden fazla sahipleniyordum belkide, belkide çok fazla boğuyordum onu. Hergun aşk mesajları çekiyordum. tabi insan sıkılır dimi :)) galiba onada öyle oldu ve terketti :) benim için çok zor günlerdi. Aldığım alyanslar hala duruyor. Galiba bu yaptıklarımı başka birine daha yapamam. Bay mükemmellerden bir tane azaldı :))
  Ha bu arada bunları övünmekten falan yazmadım. Sadece diyorum ki bay ve bayan mükemmeli bulmak zor değil sadece görmesini bilin. Tabiki bu yazıda anlatılan mükemmel kişi değildir. Herkesin kendi mükemmeli vardır.yani aşık olduğu birisi vardır. oda birgün çıkar karşısına ;)
  Aman herneyse saçmaladım.daha dogrusu anlatamadım :D:D
   
Yükleniyor...