Bayramda günbegün hava durumu

'Haberler' forumunda busramelike tarafından 19 Eyl 2009 tarihinde açılan konu
 1. Yarın bayram. Hava durumu naıl olursa olsun sizin ruhunuzun havası günlük güneşlik olsun ve etrafa neşe saçsın. Ama hava durumu da mühim diyorsanız buyrun


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ramazan bayramı süresince ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Hava sıcaklığının yağışla birlikte ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacağı tahmin ediliyor.
  Bugün (Cumartesi); Ülkemizin güney ve batı kesimleri ile zamanla doğusu parçalı çok bulutlu, Marmara'nın batısı (Edirne, Çanakkale, Balıkesir), İç Ege (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli, Manisa), Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları (Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Bitlis), Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Bolu, Karabük, Sinop, Kastamonu, Eskişehir, Çankırı, Konya ve Ankara çevreleri, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova) ile Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Düzce, Bartın, İnebolu) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  Pazar günü (Bayramın 1. günü); Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu (Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Karaman), Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile sabah saatlerinde hafif olmak üzere Ankara, Eskişehir ve Konya çevreleri yağışlı geçecek. Bayramın 1. günü görülecek yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz'in doğusunda (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.
  Pazartesi günü (Bayramın 2. günü); Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Karadeniz, Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile hafif olmak üzere Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) ve İç Anadolu'nun doğusu (Ankara, Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde) yağışlı geçecek. Bayramın 2. günü görülecek yağışların; Batı Karadeniz kıyıları (Bartın, İnebolu ve Sinop), Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin doğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt) kuvvetli olması bekleniyor.
  Salı günü (Bayramın 3. günü); Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova) Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt) yağışlı geçecek. Bayramın 3. günü görülecek yağışların; Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize) ile Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  Yağışlı havanın hafta ortasından itibaren kuzeydoğu bölgelerimize çekileceği ve Cuma günü ülkemizi terk edeceği tahmin ediliyor.
  Hava sıcaklığının; Yarın (cumartesi) batı bölgelerde, pazar ve pazartesi günü ülke genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalarak mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Eyl 2009