Bebeği Emzirme Teknikleri

'Bebek Bakımı' forumunda YAREN tarafından 21 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bebeği Emzirme,
  Çocuk emzirme teknikleri,
  Bebek Emzirme Teknikleri,
  Bebek Emzirme Yöntemleri


  Bebeği Doğru Emzirme Teknikleri

  BEBEK EMZİRİRKEN NASIL TUTULMALI?
  Emzirme işlemi sırasında bebeğinizi değişik şekillerde kucaklayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta bebek memeye yakın olmalı ve memeye ulaşmak için fazla çaba göstermemelidir. Vücudu tamamen anneye dönük ve aynı düzlemde olmalıdır.

  KUCAK POZİSYONU: Kucağınıza koyduğunuz yastık üzerine bebeğinizi yatırın. Başını kolunuzla kaldırarak poposunu elinizle destekleyin.
  Bebeğinizin vücudu tamamen size dönük olsun.
  [​IMG]


  TERS KUCAK POZİSYONU: Prematüre veya kavrama sorunu yaşayan bebekler için uygundur. Bu pozisyonla bebeğinizin başını kontrolünüz daha kolay olur. Bebek göğsünüze daha kolay yaklaşır. Bebeğin karnını karnınıza çevirin ve elinizle başını, ensesini ve omuzlarını kavrayın. Diğer elinizle göğsünüzü tutun.

  [​IMG]


  KOLTUK ALTI POZİSYONU: ikiz doğumlarda ve büyük göğüslü annelerde, düz çökük meme başı ve kavrama güçlüğü yaşayan bebekler için uygundur. Sezeryandan sonra da rahatlıkla kullanılabilecek bir yöntemdir. Bebeğinizin vücudunu koltuk altına yerleştirerek başını ve ensesini elinizle destekleyin. Ayakları ve poposu arkanıza bakmalıdır. Diğer elinizi de göğsünüzü desteklemek için kullanın. Bebeğinizi göğsünüze yaklaştırarak göğüs ucunuzu kavramasını sağlayın.
  [​IMG]

  YATMA POZİSYONU: Bebeğin yüzü ve bedeni size dönük olmalıdır.
   
Yükleniyor...