Bebeğin Tek Memeyi Emmesi

'Bebek Bakımı' forumunda Aysell tarafından 9 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bebeğin emme sorunu
  Bebeğin Tek Memeyi Emmesi  Bebeklerin emme sorunu:


  Bazı bebekler emme konusunda isteksizdirler. Sıcaklıktan yada çevreye ilgisi arttından olabilir fakat herzaman nedenini anlamak mümkün değildir. bu durumda yapılması gerekenler: Bebeği önce sakinleştirip yarı uyku moduna geçirirp uyur pozüsyondayken göğsümüzü vermek gerekir.
  Bazen bebekler tek memeden emmek isteyebilir,iki memeden birden emmek istemeyebilirler hep sağ yada hep sol memeden emmek isteyebilir bu gibi durumlar yatma pozisyonundan kaynaklanabilir, o bölgede bebeğin bir sıkıntısı olabilir, emmek istemediği taraftaki o kolunda ağrı hissediyor olabilir. Öncelikle bunlar araştırılmalıdır.
  bebek
  Bu gibi problemleri olmadığı halde yinede emmemekte ısrar ediyorsa, sağ göğsü verir pozisyonda sol göğsü emzirmek yada tam tersi şeklilde de yapılabilir.
  Uyanıkken almayan bebeklerin %99 u yarı uyur haldeyken göğsü çok rahat kavrayabilirler o nedenle vazgeçmek yerine uygun sakin karanlık bir ortamda bebeği uyku haline geçirip devam etmek gerekir. Bu süreç en fazla 10 15 gün sürecektir. bu süre sonunda problem biter ve bebek emmeye başlar.
   
 2. Slm arkadaslar bebegim tek gogusle beslenyodu 3ayini gecti sutum var bebegm emmiyo iki gogsumude almiyo almasi icin ne yapabilirm
   
Yükleniyor...