Bebeklerde Epilepsi Belirtileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 9 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bebeklerde Epilepsi Belirtileri Nelerdir  En sık çocukluk çağında, özellikle de 0-1 yaş arasında ortaya çıkıyor. Çocukluk çağındaki epilepsi tüm vücutta kasılma/atma, çenenin kitlenmesi ve ağızdan köpük gelmesi gibi belirtilerle seyreden büyük nöbetlerle gerçekleşebileceği gibi; tanınması zor ve kısa süren küçük nöbetlerle de ortaya çıkabiliyor.

  Bebeklerde epilepsi neden olur:

  Bebeklerde epislepsi için kesin nedenler vermek mümkün olmamakla beraber beyni etki eden bir çok rahatsızlık epilepsiye sebep olabilmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir. Birinci anne karnında başlayan risk faktörlerini tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Doğumun zor geçmesi, travmatik durumlar, tümör, Alkol kullanımı, gebelik üzerinde olumsuz etkisi olan ilçalar.

  Bunların yanında kalıtsal nedenler. Bebeklerde yüksek ateşin sebep olacağı beyinde doku bozuklukları epilepsi nöbetlerine neden olabilmektedir.
   
 2. Cevap: Bebeklerde Epilepsi Belirtileri

  çok ciddi bir hastalıktır... Allah esirgesin diyorum sadece
   
 3. Cevap: Bebeklerde Epilepsi Belirtileri

  Aminnn Allah korusun bu tür hastalıklardan tüm çocukları..
   
 4. Cevap: Bebeklerde Epilepsi Belirtileri

  Çok sinsi bir hastalık olduğunu biliyorum...Özellikle bebeğiniz kendi kendine dalıp gidiyorsa ve çıkardığınız seslere tepki vermiyorsa epilepsi ihtimalini gözönünde bulundurmalısınız...
   
 5. Cevap: Bebeklerde Epilepsi Belirtileri

  Allah korusun çok dikkat edilmesi gereken bir durum..
   
Yükleniyor...