Bebeklere ne zaman su verilir

'Bebek Bakımı' forumunda HazaN tarafından 21 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bebeklere ne zaman su içirilir
  Bebeklere ne kadar su verilir
  Bebeklere su verme zamanı

  bebekler ihtiyacı olan suyu ilk 4-6 ay anne sütünden alırlar. Bu dönemlerde bebeklere su verilmesine gerek yoktur. bundan sonraki dönemlerde ise bebeklere günde ortalama dört kere su verilmeli. Ancak bebeğiniz inek sütü içiyorsa, içtiği sütü sulandırmanız gerekeceğinden ve sütte su bulunduğundan bebek su ihtiyacını sütten alacaktır. Dolayısıyla suya gereksinim duymayacak veya az duyacaktır.

  bebeğinizin yeterli miktarda su alıp almadığını altını ne oranda ıslattığından anlayabilirsiniz. 4 ila sekiz bez arası normaldir. eğer daha az bez değişimi oluyorsa sıvı ihtiyacı gerektiği anlamına gelebilir.

  bebeğin su ihtiyacı temiz içme suyu, meyve suları, süt ve bitki çaylarıyla karşılanabilir. ilk altı ay bebeğinize içireceğiniz suyu mutlaka kaynatıp soğutarak vermelisiniz. daha sonraki aylarda ise kapalı şişelerde satılan güvendiğiniz markaların hazır suları kullanılmalıdır.

  bebeklere ne kadar su verilmeli?

  bebeklerde yaş ve kilo arttıkça sıvı ihtiyacı o oranda artar. örneğin normal kilosunda doğan bir bebeğin günlük sıvı ihtiyacı 375 ml dir ve bebek bunu anne sütünden karşılar. Bir yaşına geldiğinde bebeğin günlük sıvı ihtiyacı yaklaşık 750 ml olmuştur. Anne sütü buna yetrli gelmeyeceği için altı aydan sonra bebeğinize su vermelisiniz. ancak sıvı ihtiyacının hepsinin su ile verilmesi gerekmez. bebek yediği su ihtiyacının bir kısmını zaten yediği besinlerden zaten karşılamaktadır.
   
Yükleniyor...