Bekar Erkeklere Birkaç İpucu

'Eğlence' forumunda Pardus tarafından 11 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Elinin mürekkebiyle yemek işine soyunan, kısaca yalnız yaşayan erkeklere beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yemek yapmayı öğreten birkaç bilgi :

  *Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz...

  *Soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin. Aynı işi görür.

  *Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.

  *Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir.

  *Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
  Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.

  *Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.

  *Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasıl olsa bir süre sonra unutulur. Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır.

  *Makarna paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.paketin üst tarafı yırtılacaktır. Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu size maço bir hava verir.
  alıntı
   
 2. Cevap: Bekar Erkeklere Birkaç İpucu

  Süper öğütler :f30:
  Teşekkürler pardus..
   
 3. Cevap: Bekar Erkeklere Birkaç İpucu

  ya işte anlayın hanımların kıymetini bekar erkekelere sesleniyorum evlenin biran önce yoksa durumunuz vahim gözüküyor
   
 4. Cevap: Bekar Erkeklere Birkaç İpucu

  bu uyarılar mutlaka dikkate alınması gerek hatta kitabı falan da cıksa fena olmaz:):)
   
 5. Cevap: Bekar Erkeklere Birkaç İpucu

  Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Çok zor durumda kalmadıkça yememeniz tavsiyemizdir.
  özellıkle buna bayıldım xD
   
Yükleniyor...