Bel Çevresindeki Yağlanma İçin Ne Yapılabilir

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 25 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bel Çevresindeki Yağlanma İçin Ne Yapılır


  Bel çevresindeki yağlanma için yapmanız gerekenler ve dikkat etmeniz gerekenler kısa şöyledir.Bel çevrenizdkei yağlanma Kilo verseniz de kalın, göbeğiniz hala şişkin görünebilir.Bel çevresinde yağlanma ciddiye alınması gereken çok önemli bir sorundur.

  Özellikle Karın bel çevresinde bulunan fazla yağlar, kalça çevresinde bulunanlardan daha tehlikelidir çünkü direk kalp hastalıkları, felç ve Tip 2 diyabet gibi sağlık problemleri ile bağlantılıdır.

  Kalıcı tedavinin diyet tedavisi olduğu kabul edilmesi gereken bu tip yağlanma, aslında birçok kronik hastalığın oluşmasında etkin bir rol oynamaktadır.Yaptıracağınız ayrıntılı vücut analizi bel çevresi yağ dağılımı ve miktarı hakkında 1 dakikada bilgi verecektir.

  Yapılan ölçümler sonucunda genel yağ yüzdeniz, yağ kütlesi, bölgesel olarak yağ ve kasın dağılımı, bel kalça oranı baz alınarak yağlanmayı azaltacak diyet planı diyetisyeniniz tarafından planlanacaktır.

  Özellikle metabolik sendrom, dislipidemi, kardiyovasküler hastalıklar ve tip 2 diyabetin sık gözlendiği bu kişilerde bu yağlanmayı azaltmak için doktor ve diyetisyen kontrolü şarttır bunun nedeniz oluşan hormon bozukluklarında ilaç tedavisi gerektirebilmesidir.

  Yeşil çay ve yaban mersini, bel çevresi yağlanmaya karşı etkilidir bu çok doğrudur Araştırmacılar, yeşil çayın içeriğinde bulunan kateşinlerin, vücutta kalori yakımını arttırıp, bel çevresindeki yağları azalttığını bulmuşlardır.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...