Bel ve Karın Bölgesindeki Yağ Yakımı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Merve tarafından 3 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. bel ve karın bölgesindeki yağlar
  bel ve karın bölgesini inceltmek
  bel ve karın bölgesindeki yağ yakımı

  [​IMG]


  Bel ve karın bölgesindeki yağları yakmak için ne gerekli?

  Enerji harcamanız lazım. Bu işinde kendi içinde püf noktaları bilmemiz gerekiyor.

  Yağ yakmak için en iyi egzersiz tipi kardio egzersizleridir. Koşu bandında ya da açık havada yapılacak koşu ya da yürüyüş, yüzme, kürek çekme, bisiklet, step gibi sporlarla yağ yakabilirsiniz. Bunlar arasında en çok uygulanan tabiki yürüme,koşmadır. Yeni başlayan bir çok kişinin yaptığı hatayı yapıp 20 dk koşup koşuyu bırakmayın. Evet size çok iyi bir ipucu verdim. Niye olduğunu aşağıda anlatıyorum devam edelim.

  Her kişinin kendi vucuduna uygun bir yağ yakma nabız aralığı mevcuttur. Belli bir nabız seviyesini koruyup bu seviyede egzersiz yapmak yağ yakmada önemlidir. Yapmanız gereken yöntem kucuk bır ısınma seviyesi ardından tempolu yürüme ve tempolu yürümeler arasında 5er dakikalık koşular. Fakatinsanların derdi sadece yağ yakmak değil, aynı zamanda biraz da kondisyon kazanmak. Unutmayın ki seçtiğiniz egzersizler ve teknikler sizin kendiniz içindir. Başkası için yüzde yüzde doğru olan bir egzersiz seti başka bir bünye için o kadar doğru olmayabilir.

  Yağ yakımı 18-22 dk dan evvel yapılmaz. Bu dakikaya kadar karbonhidratlarınızı yakarsınız. 20-22 nci dakikadan sonra yağ yakmaya başlanır. Bu sebeple size tavsiyem bu egzersizlerinizi 30-35 dakkadan kısa tutmayınız. En fazla 45 dakika diyebiliriz.

  Haftada 3 - 4 kere 30 - 35 dakika boyunca düşük tempoda ve hedef kalp atış hızında bisiklet, koşu, kürek, bisiklet ya da yüzme gibi aerobik (oksijenli solunum yaptıran) bir egzersiz yapmalısınız. Kardiyovasküler egzersiz yağ yakımını hızlandıracak ve size zindelik kazandıracaktır.

  Bir çok insanın yağ yakmasını istemesinin sebebi aslında karın,bel çevresindeki yağlardan kurtulmaktır.
  Mekik ve karın sıkıştırma çalışmaları bu bölgedeki yağları yakmaz, yalnızca buradaki kasları geliştirip gererek, sıkı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu nedenle sadece mekik çekerek ya da karın sıkıştırma hareketleri yaparak bel bölgesinde gerçek bir incelme yaratamazsınız.
   
  Son düzenleme: 3 Kas 2011
Yükleniyor...