Bereket Duası Anlamı ve Faziletleri

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 22 Eki 2013 tarihinde açılan konu 1. [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/bereket-duasi-72307.jpg]bereket-duasi-72307[/IMGALT]

  Aşağıda sizlerle paylaşacağımız bereket dualarını inanarak okursanız rızkınızın çoğalmasına ve bereketli olmasına yardımcı olacaktır.Rızkımız yerde, gökte, az ve çok her ne ise onu Mevla'dan istiyoruz.Bereket duasını okursak Rızkımızın bilhassa helal olması için bu duayı ısrarla tekrar etmeliyizki en kısa zamanda faydasını duanın bereketini ve bolluğunu görelim.

  Bereket Duası Okunuşu:


  Ya Allahu, ya Rabbi ya Hayyü, ya Kayyümü, Ya Zel Celali ve ikram. Es'elüke bismikel azîmil-a'zami, enterzukani helalen tayyiben. Allahümme in kane rızkunâ fissemai enzilhu, ve in kane fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kane kariben yessirhü, ve in kâne kalilen kessirhü ve in kane kesîren ihfazhü bilbereketi..

  Bereker Duasının Anlamı:


  Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyüm

  Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.