Bergüzar Korel Kimdir Resimleri

'Biyografi' forumunda Aderito tarafından 11 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bergüzar Korel hayatı

  Türk, tiyatro ve sinema oyuncusu olan Bergüzar Gökçe Korel, 2 Eylül 1982 Istanbul dogumlu. Babasi olan ünlü oyuncu Tanju Korel annesi Hülya Darcan. Zeynep adında 1 Mart 1975 istanbul dogumlu birde kardesi var. Bergüzarin isminin ingilizce çevirisi ise Keepsake. Bergüzar,Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuari Tiyatro bölümü mezunu.
  Oyunculuga kendi istegiyle basladi. Babasi çok destek verdi. Oyunculuk ile tanismasi lise yillarinda tiyatro üzerine bir iki çalismasi ile oldu. “Sihirli Anahtar oyunculuk ajansina bagli olarak çalisiyor. Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babasi Tanju Korelin hem yapimciligini üstlendikleri hemde oynadiklari TRTde yayinlanan Zeytin Dali isimli TV dizisinde yasadi. Ikinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babasi Tanju Korelin yazdigi “Kirik Kanatlar dizisinde oynadi. Daha sonra “Sen Olasin Ürgüp isimli televizyon için yapilmis filmde oynadi. Bergüzarin Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise ilginç. Filmde oynama teklifini, babasi hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almis.
  Babasi Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciger kanseri sebebiyle yasamini yitirdi. Annesi, “Baban bu görüsmeye gitmeni isterdi diyerek, görüsmeye gitmeye ikna etti.
  2 Eylül 1982 İstanbul doğumlu Bergüzar Gökçe Korelin Babası ünlü oyuncu Tanju Korel annesi ise Hülya Darcandır. Bergüzar Gökçe Korelin Zeynep adında 1 Mart 1975 İstanbul doğumlu birde kardeşi bulunmaktadır. Bergüzar Gökçe Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Bergüzarın isminin ingilizce çevirisi ise Keepsakedir.
  Oyunculuğa kendi iradesiyle başlayan Bergüzar Gökçe Korele babası çok destek verdi. Oyunculukla tanışması lise yıllarında tiyatro üzerine bir iki çalışması ile oldu.
  Bergüzar Gökçe Korel Sihirli Anahtar oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışıyor.
  Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babası Tanju Korelin hem yapımcılığını üstlendikleri hemde oynadıkları Zeytin Dalı isimli TV dizisinde yaşadı.
  İkinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babası Tanju Korelin yazdığı Kırık Kanatlar dizisinde oynadı. Daha sonra Şen Olasın Ürgüp isimli televizyon için yapılmış filmde oynadı.
  Bergüzarın Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise hayli ilginç. Filmde oynama teklifini, babası hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almış. Babası Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciğer kanseri sebebiyle yaşamını kaybetti. Annesi, “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi diyerek, görüşmeye gitmeye ikna etti.
  OYUNCULUK YAPTIĞI;
  Binbir Gece, TV dizisi, 2006 Halit Ergenç – Tardu Flordun
  Kenan Çoban
  Kurtlar Vadisi Irak, Sinema filmi, 2006 Necati Şaşmaz Billy Zane Gürkan Uygun Erhan Ufak
  Şen Olasın Ürgüp, TV filmi
  Kırık Kanatlar, TV dizisi
  Zeytin Dalı, TV dizisi, 2005

  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 11 Ara 2012
Yükleniyor...