Beşiktaş’ın yeni stadı ne zaman bitecek

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Beşiktaş’ın yeni stadı ne zaman bitecek

  [​IMG]
  3 Haziran 2013 tarihinde yıkımına başlanan İnönü Stadı’ndan sonra Beşiktaş statsız kalmış ve geçici çözüm yolları ile maçlara çıkmaya bugüne kadar devam etmişti.

  Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena yavaş yavaş tamamlanıyor. 2015 Haziran ayından önce bitmesi planlanan stadın kaba inşaatı bitti ince işlere devam edilmekte. Ligin son maçının Vodafone Arena’da oynanıp oynanamayacağı ise yöneticilere kalmış bir karar olacak gibi görünüyor. Eğer son maça yetişir ise kim bilir belki de şampiyonluk kutlamaları Vodafone arena’da yapılır. [​IMG]

  Stadın akıllı ve yeşil sertifikaları olduğu gibi fiber çim ekimi düşünülüyor. Fiber çimler Güney Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde uygulanmış ve beğenilmişti.

  Yapılan planlarda bir değişiklik olmaz ise Beşiktaş 2014-2015 sezonunun ikinci yarısında da yabancı stadları kullanacak. Türk Telekom Arena ve Timsah Arena ile Türkiye’nin C90 görüş açısına sahip stadyumlarından biri olarak tasarlanan Vodafone Arena Stadında 147 kapalı loca, 4500 VIP tribün ve 162 engelli koltuğu bulunacak. İki kat şeklinde dizayn edilecek stadyumun birinci katı 26°, ikinci katı ise 36° olacak.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...