bilginin insan hayatındaki önemi nedir

'Ders notları' forumunda Merve tarafından 7 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. İnsan yaşamında bilginin önemi

  Dünya'da ve daha geniş olarak evren'de herşeyin, insanlar tarafından öyle görülse de, insan için olduğunu söyle- mek elbette mümkün değildir.İnsan'da diğer canlı ve cansız varlıkların içinde canlı varlıklardan biridir.

  Tüm evrim ve yaşamı boyunca insanoğlu için en önemli üç şey nedir.? diye sorsalar.Ne cevap verirdiniz.?2003 yılı itibariyle evrende insanın yaşadığı bilinen tek yer olan Dünya adını verdiğimiz kürede 6 milyar civarında insan yaşamaktadır ve bu insanların her birinin eğitim, bilgi, kültür, çevre ve yaşam seviyesi farklı olduğu için bu soruya verecekleri cevap farklı olacaktır.

  Oysa insan için en önemli üç şey her zaman alfabetik sırayla Bilgi, Para ve Sağlık olmuştur.Bu üç önemli konu birbiriyle fasit bir daire oluşturarak, insan yaşamını çok önemli şekilde etkilemektedir. Evren ve Dünya'daki tüm canlı ve cansız varlıklar birbirini etkilemekte, bunların içinden bu üç konu ön plana çıkmaktadır.

  İnsanın yaşamını dünyaya gelme amacına uygun olarak sürdürebilmesi için mutlaka Bilgi'ye, Para'ya ve Sağlık'lı olmaya ihtiyacı vardır.Biri olmadan diğeri de tam olarak olmaz.Hepimiz hayatı yaşıyoruz ama hepimiz farklı yaşıyoruz.

  Bilginin, düşüncenin, buluşların ve insan beyninin bunları öğrenmesinin elde ettiği bilgilerle yeni buluşlar yap- masının sınırı yoktur.İnsanın henüz beyninin üçte birini kullandığı belirtilmektedir. İnsan beyni öğrendiği kadar çeşitli sebeplerle unutmaktadır da işte bizim amaçlarımızdan biri de bu unutkanlığı mümkün olduğunca ortadan kaldırmaktır.Bilgileri sürekli elinizin altında ve parmaklarınızın ucunda ve gözünüzün önünde bulundurmaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Kas 2013
Yükleniyor...