Bilgisayar Dünyasının Son Gelişmeleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Bilgisayar Dünyasının Son Gelişmeleri
  Günümüz teknolojisinde donanınım dünyasındaki gelişmeler hızını kesmeden devam ederken, şimdi gelin sizlerle beraber bu dönemde öne çıkan yeniliklere hep beraber bir göz atalım ne dersiniz? İlk olarak inceleyeceğimiz donanım birimimiz bir RAM, yani random acces memory adı altında olan bir bilgisayar donanım parçası.
  Super Talent Hızlı DDR-3 Bellek : 1866MHz
  Hepimizin de bilmiş olduğu gibi İntel’in yeni nesil üretmiş olduğu 3 serisi yonga seti ile birlikte piyasanın tanışmış olduğu DDR-3 bellekler olaya yenilik katarak sektörü çok büyük bir ölçüde kızıştırmayı başardı. Hepimizin de bilmiş olduğu gibi bu sıralar günümüz haberlerinde yerini gösteren, bellek hız gelişmeleri düellosunu fark etmemek elde değil. Şimdi gelelim konu bahsi geçen belleğimizin bu sektördeki yarışmasına ve tanıtmış olduğumuz belleğin özelliklerine. DDR-3 konusu ele alındığı zaman aklımıza ilk gelen markalar, Super Talent, OCZ ve Kingston oluyor. Bu 3 markanın aralarında yaşamış oldukları mücadele hepimizin gözlerinde büyük bir şaşkınlık ifadesi yaratıyor. Hepimizin de bildiği gibi günler geçtikçe teknoloji bazında yapılan gelişmeler de bir hayli gelişiyor. Super Talent’ın son çıkarmış olduğu bellek ile bir süre zirvede kalacak gibi görünüyor. Hepimiz büyük bir hayranlık ile bu mücadeleyi izlemekteyiz. Şimdi gelelim bir işlemci türüne, AMD’nin çıkartmış olduğu 89 watt’lık Athlon64 X2 6000+’ya. Yeni nesil işlemciler için çalışma prosedürünü devreye sokmaya karar veren AMD, elinde olan işlemcilerinin, ürün gramlarında türlü türlü değişiklikler yapıyor. Şimdi gelelim bahsi geçen işlemcimizin konusuna, Geçtiğimiz Şubat ayının ortalarında kullanıcılarının huzuruna sunmuş olduğu X2 ailesinin en iyi ve en hızlı üyesi olan, 3GHz’lik Athlon64 X2 6000+ için çok büyük bir güncelleme yapmayı planladığını bizlere belirtti.
  Logitech’den Yeni Klavyeler G15 ve G9
  Bilgisayar çevre bilimleri konularında sektörünün en önde gelen isimlerinden olan Logitech, oyunculara yönelik yaptığı çalışmalar ile her zaman oyuncuların kalbinde taht kurmayı başarmış bir isimdir. Şimdi Logitech’in yapmış olduğu 2 klavyeye gelelim, G15 yeniden ele alınmış ve bazı değişiklikler uygulanmış bununla beraber G9 klavyesi şimdiden bizleri şaşkına uğratmayı başardı.
   
Yükleniyor...