Bilgisayarın Kendi Kendine Kapanması Sorunu

'Teknoloji' forumunda EyLüL tarafından 23 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bilgisayarın Kendi Kendine Kapanması


  Bilgisayarın Kendi Kendine Kapanmasının Nedenleri

  İlk önce güç düğmesine bakın ve soket içinde yapışık kalıp kalmadığını anlayın. Eğer öyleyse, düğmeyi salıvermek için kasanın önüne basitçe dokunabilirsiniz. Bazı durumlarda, düğmenin dış konumuna geri dönmesi için, sistem ünitesinin kapağını kaldırmak zorunda olabilirsiniz.

  Güç düğmesine basarak ve onu geri salıvererek açılıp kapanmaktan bilgisayarı durduramazsanız, bilgisayarın arkasındaki güç kaynağının bitişiğindeki güç anahtarını kapatın. Eğer güç kaynağınızın bir güç düğmesi yoksa, bilgisayarın elektik kablosunu çıkarın.

  Herhangi bir virüsü ve kötü amaçlı yazılımı yoketmek için, hard diskinizi arayacak ve bu dosyaları çabucak kaldıracak anti-virüs programı kullanın. Bu dosyalar, harddiskinizin tüm verisini silme gibi böyle zarara neden olabilir veya web tarayıcınızı gasp edebilir, öyle ki çevrim içi gezinmede kontrolünüz olmaz.

  Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulamazsanız, değişmiş veya kararsız olup olmadığını görmek için BIOSunuza bakın. BIOS Temel Girdi Çıktı Sistemini temsil eder ve bilgisayar açıldığında uygun işlem için tüm bileşenleri kontrol eden küçük bir programdır.
   
Yükleniyor...