Bilinmeyen meyve çeşitleri

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 15 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bildiğimiz meyveler dışında birçok meyve bulunuyor bilmediğimiz gördüğümüzde birçoğunun adını bile telaffuz edemiyeceğimiz meyve çeşitlerinden bazıları sizlerle paylaşmak istiyorum sizlerle resimleriyle birlikte.

  İsmini dahi bilemediğinzi birçok meyvenin bulunduğundan bahsetmiştik sizlere özellikle Tropkal iklimlerde yetişen milyonlarca meyve türü bulunuyor.Sizlere bu meyvelerden bazılarını paylaşmak istiyoruz.Bu meyvelr hakkında ayrıca kısa kısa bilgiler de bulabileceğiniz farklı ve yararlı bir sayfa hazırladık sizlere.

  Buda eli: Asya'da yetisen bu türü parmak seklinde limon olarak düsünebilirsiniz.Asit yönünden oldukca zengin olan bu meyve cekirdeksiz.Agızda kuru bir tat bırakan buda eli limon familyası icinde yer alıyor.

  buda-eli-.

  Kiwano kavunu: Görüntüsü bildigimiz kavundan oldukca farklı olan bu tür bircok kültürde meyve grubunda yer alıyor.

  kiwankavunu.

  Jabotacaba: Agacı cok uzun ömürlü olan bu meyveler kirazı andırıyor.Koyu kırmızı rekli jabotacabalar sekerli erige benziyor.

  jabotacaba.

  Ejderha meyvesi: 'Pitaya' olarak da bilinen bu meyve kabugundaki sert tırnaklarıyla nam salmıs.Pembe renkli bu ejderhaların ici etli ve beyaz.Kivi cekirdegine benzeyen cok kücük siyah cekirdekleri var.

  ejderha-meyvesi-.

  Durian: Malezya ve Asya'nın tropikal bölgelerinde yetisen bu meyvenin bircok ülkede tüketilmesi yasaklanmıştır.Çünkü cok kötü kokuyor.

  durian.

  Romanescu: Karnı bahara benzeyen bu bitki brokoliyi de andırıyor.Eger bu iki sebzeyi seviyorsanız eminiz ki 'romanescu' isimli bu sebzeyi de seversiniz.

  romanescu.
   
  buzulkuşu bunu beğendi.
 2. Evet böyle meyvelere denk gelmiştim internette bilgilerine. Bunlar gibi birkaç tane daha var.
   
Yükleniyor...