Bir İlişki Ne Zaman Biter?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Bir İlişki Ne Zaman Biter?

  [​IMG]
  İnsanlar hiçbir ilişkiye bitecek gözüyle bakmaz ve hiç bitmeyecek diye başlarlar. İki tarafında tek dileğidir belki de uzun soluklu ve mutlu bir ilişki. Ama ne yazık ki her zaman bu dilek gerçekleşmez ve gün gelir gözler yaşlı kalıverir.

  Eğer ki bir ilişki bitmiş ise ve arkasından birisi beklentiye girmiş ise o ilişki henüz bitmemiştir. Her zaman bir ümit taşır ve bu ümit bitmeden de ne yazık ki ilişkiyi bitiremez insan.

  Bitti denilen andan itibaren elinizde kalanlarla idare edeceksinizdir artık. Atmaya kıyamadığınız resimler, birlikte gidilen mekanlardan hatıra kalsın diye sakladığınız küçük peçeteler, gidilen sinemaların saklanan biletleri tek tek su üstüne çıkar ve hançer olup saplanır yüreğinize.

  Peki hiç düşündünüz mü bir ilişki ne zaman biter? Bitti dendiği anda mı? Yoksa içinizde bittiğini hissettiğiniz anda mı? Kimbilir belkide daha ilişkiniz siz onu bitirmeden çok zaman önce bitmiştirde haberiniz olmamıştır. Olamaz mı?

  İlişkiler saygı, sevgi ve güven üç ayağının üzerine kurulur kurulmalıdır. Zaman içerisinde bu üç ayağın bir tanesinin bile kırıldığını hissederseniz sona doğru gidildiğini anlamanız gerekir. Ya gerçekten iki tarafında beraber hareket etmesiyle bu kırığı tamir edersiniz ya da zaman içerisinde geriye kalan diğer iki ayakta kırılmaya mahkumdur. Asla iki ayak üzerinde duramaz bir ilişki.

  Size kalanlardan biran önce kurtulmanız gerekir. Ne kadar zor olsada, ne kadar acı versede bu işi yapmanın bir yolunu mutlaka bulmalısınız. Yada yapacak birine güvenmeniz gerekir. Bunun içinde en uygun kişi en samimi arkadaşınızdan başkası değildir.

  Bitmiş olan her ilişki iyi ya da kötü insanda bir iz bırakır. Hayatınıza girmesine izin verdiğiniz insan çıkarken kapıyı asla kilitlemeyecektir unutmayın. Bir başkası başka hatıralarla, mutluluklarla, anılarla giriverecek günün birinde kapıdan içeri ve yeni aşklara yelken açacaksınız el ele o zaman anlayacaksınız ki hiç bitmeyecek sandığınız eski ilişkinin acısı bir gün tamamen terkedecek sizi. Ama izlerini bir ömür boyu taşıyacaksınız.
   
Yükleniyor...