Bir ilişkide kıskançlığı yenmenin yolları

'Kadınca' forumunda HazaN tarafından 1 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Kıskançlığın kaynağına inin: Bir sorunun üzerinden gelebilmek için öncelikle sorunun sebebini öğrenmek ve ona göre adımlar atmak gerekir. Kıskançlığın sebebini öğrenin. Ancak bu şekilde kıskançlık sorununun üzerinden gelebilirsiniz. Çoğu durumda kıskançlığın sebebi güvensizliktir. Elbette bu durumu ikiye ayırabiliriz. Birincisi kişi partnerine güvenmeyebilir. Bu durumda birçok sorun çıkar. İkincisi kişinin kendisine güvenmemesidir. Bu da kişinin çok fazla kıskançlık yapmasına ve partnerini kısıtlamasına yol açar. Kimisine göre bir üçüncü kıskançlık sebebi daha vardır, ki bu da üçüncü kişilere yani dışarıdakilere güvenmemektir! Sonuç olarak güven problemi kıskançlığın en önemli sebebidir. Bu gibi durumlarda güçlü yanlarınızın farkına varın ve dizi diğer insanlardan ayıran yönlerinizi görmezden gelmeyin. Sevgilinizin sizi sevdiğine inanmaktan vazgeçmeyin.

  Kendinizi şımartın: Bu tip kıskançlık krizlerinde bu işe yarayan bir yöntemdir. Salsa dersleri alın, başka bir dil öğrenin. Kendinizi oyalayacak bu tip şeyler bulun. Aklınızı bu tip şeylere vererek kıskançlığa ara verebilir ve böylece sevgilinize rahat bir nefes aldırabilirsiniz! Hatta bu yeni ilgileriniz sevgilinizin de çok hoşuna gidebilir.

  Partnerinizi anlayın: Kıskançlık bir ilişkide olması gereken şeylerdendir. Ancak her şeyin olduğu gibi kıskaçlığın da fazlası zarardır. Çok fazla kıskançlık partnerinizi bıktırır ve hatta ilişkiden soğutabilir. Onu anlamaya çalışın ve çok fazla ve gereksiz kıskançlık krizleriyle üzmeyin. Her şeyi kararında yapın.

  Onunla konuşmayı deneyin: Yukarıda yazdığımız her şeyi denediyseniz ve hala kıskançlığınızın önünde geçemiyorsanız sevgilinizle açık açık konuşun. Hoşunuza gitmeyen ve kıskandığınız şeyleri tek tek anlatın. Sizi rahatsız eden bu durumlarla ilgili ortak bir nokta bulmaya çalışın. Böylece hem onun hem de sizin istediğiniz olur ve ikiniz de rahat bir şekilde ilişkinize devam edebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eyl 2014
Yükleniyor...