Bir Litre Gözyaşı-One Litre Of Tears

'Popüler Diziler' forumunda Ezgi tarafından 27 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bir Litre Gözyaşı
  One Liter Of Tears
  Ichi ritoru no namida 2005

  Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu ( bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hatalığın ilerleyişini görecektir.
  [​IMG]
  Aya-nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar. Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu günlükler günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve aya-nee nin gerçek hayatını konu almıştır.
  [​IMG]
  [​IMG]


  =>>Gözyaşlarınıza hakim olamadan izleceğiniz Japon yapımı müthiş bir dizi.İnsanı etkileyen en büyük etken konusunun tamamen gerçek olması.Yani gerçek Aya'nın günlüğündeki notlarıyla oluşturulmuş olması.Her bölümün sonunda gerçek Aya'nın fotoğrafları gösteriliyor.
  Bu dizide elimizdeki en büyük hazinemizi farketmemizi(sağlığımızı) sağlıyor ve hiçbir durumda pes edilmemesi gerekildiğini anlatıyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Şub 2012
 2. Cevap: Bir Litre Gözyaşı-One Litre Of Tears

  İncelemek lazım, teşekkürler ezgi :cool:
   
 3. Cevap: Bir Litre Gözyaşı-One Litre Of Tears

  Konusu bana Mavi Saçlı kız kitabını hatırlattı o kitapta lösemi hastası bir kızın günlügü aslında.Teşekkürler Ezgi güzel bir diziye benziyor ..:f40:
   
 4. Cevap: Bir Litre Gözyaşı-One Litre Of Tears

  Konusu itibariyle çok güzel bir dizi.İzlemek isterim teşekkürler Ezgi:f40:
   
 5. Cevap: Bir Litre Gözyaşı-One Litre Of Tears

  Konusu ilgi çekici gerçek hayattan alınmış olmasıda etkileyici teşekkürler Ezgi:f40: