Black Eyed Peas Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 16 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Black Eyed Peas Hayatı ve Fotoları


  Black Eyed Peas Biyografisi


  Amerikalı hip-hop ve popüler müzik grubu Black Eyed Peas'in serüveni, 1989 yılında, William Adams (will.i.am) ve Allen Pineda'nın (Apl.de.ap) Los Angeles'ta bir araya gelmesiyle başladı. Ruthless Kayıt Şirketi ile yaptıkları anlaşmanın ardından, arkadaşları Dante Santiago'nun da aralarına katılmasıyla Atban Klann adını aldılar. Atban Klann'ın ilk albümü hiçbir zaman raflardaki yerini almadı. Bunun nedeni, kayıt şirketinin, grubun müziğini bir kalıba oturtamaması ve albümü 'satılabilir' özelliklerde bulmamasıydı.

  [​IMG]

  "Black Eyed Peas" İsmi

  Ruthless Kayıt Şirketi'nin sahibi Eazy-E'nin 1995 yılında AIDS hastalığına yenilerek yaşamını yitirmesinin ardından grup, adını Black Eyed Peas ("Börülceler") olarak değiştirdi. Will.i.am, bu durumu, "Monkey Business" albümünün ön yüzünde "Börülce bizim ruhumuzu besliyor" sözüyle anlatmıştı.

  Grubun değişim süreci, Black Eyed Peas isminin alınmasıyla durulmadı. Üçüncü grup üyesi, Jaime Gomez'in (Taboo) katılımıyla değişmiş oldu. Arka plan vokallerinde ise Kim Hill yer alacaktı. Los Angeles'ın "Gangsta Rap" tarzından uzak durmaya özen gösterdiler. 90'lı yılların ortalarında yerel bir kulüpte boy göstermeye başladılar. Kısa süre sonra Interscope Kayıt Şirketi ile anlaştılar ve ilk albümleri olan "Behind The Front"u 1998 yılında beğeniye sundular.

  "Joints and Jam" adlı şarkıyla önemli bir çıkış yakalayan ve büyük ilgi gören albümü, 2000 tarihli "Bridging The Gap" izledi. Macy Gray katkılı "Request + Line", albümün çıkış parçası oldu.


  2008-günümüze The E.N.D ve The Begining

  Grubun beşinci stüdyo albümü The END ("The Energy Never Dies")'ın 9 Haziran 2009'da yayımlanacağı bildirildi.[4] "Boom Boom Pow" adlı ilk tekli Şubat 2009'da yayımlandı. Şarkı Amerikan müzik listelerinde zirveye yükselerek Amerika'da bu başarıyı gösteren grubun ilk şarkısı oldu.

  Grubun lideri will.i.am, Billboard dergisine The E.N.D. albümünün adının "The Energy Never Dies"tan geldiğini beyan etti. Bu albümün bir müzik günlüğü olduğunu söyleyen will.i.am, ilham kaynağına göre ekleme yapılabilecek bir albüm olduğunu ekledi. Grup U2 grubunun Amerikan konser ayağında konser verdi ve MTV için 8 Temmuz'da Malta'ya gitti. Ayrıca The E.N.D. albümü için bir dalda, The E.N.D. den çıkan "Boom Boom Pow" ve "I Gotta Feeling" adlı tekliler için toplam üç dalda Grammy ödülü kazandılar.

  İlk iki teklinin ardından "Meet Me Halfway" şarkısına klip çekerek şarkıyı albümün üçüncü teklisi olarak yayımlayan grup, bu şarkılarıyla Birleşik Krallık ve Avustralya gibi ülkelerin müzik listelerinde bir numaraya kadar yükseldi. Şarkı, 2009 yılında Birleşik Krallık'ta en çok satan onuncu tekli oldu. Albümün dördüncü teklisi olan "Imma Be", Amerikan müzik listesinde iki hafta boyunca bir numarada kaldı. Bu şarkının klibi beşinci tekli "Rock That Body"nin klibiyle aynı anda çekildi.

  Grup lideri Will.i.am, The Beginning albümünün giriş parçası olan The Time adlı şarkıyı Twitter'dan yayınladı ve büyük beğeni topladı. The Begining albümü 30.11.10'da resmi olarak çıktı.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...