böbrek taşı nasıl düşer

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Sitem tarafından 3 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. böbrek taşı nasıl düşürülür


  böbrek taşı nasıl düşer


  Böbrek taşı kolay düştüğü zaman normalde ciddi sorunlara neden olmaz. Birçok taş kendi kendine idrar yoluyla dışarıya atılır.

  Bazen hiç ağrı vermez fakat bazı durumlarda ise çekilemiyecek bir acı çektirebilir. Ne tür taşlar daha fazla ağrı yapar bunu tahmin etmek çok zordur. Böbrek taşları tedavi yöntemi taşların boyutunu, yerleşim biçimine göre değişiklik gösterir. Böbrek taşı tedavi yöntemleri arasında Taş kırma makinası olan (ESWL), Perkütan taş kırma, Üreteroskopi ve açık cerrahi görülmektedir. Böbrek taşı oluşumuna sebebiyet vermemek için genel olara bol bol sıvı içecekler içilmesi tavsiye edilmektedir.


  alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012
 2. Cevap: böbrek taşı nasıl düşer

  BÖBREK TAŞINI ERİTİP YOK ETME KÜRÜ
  1 Kilo Medine hurması al.(Kesinlikle ucuz diye Tunus, Cezayir v.s. hurması alma.) Akşam 5 tane hurmayı çekirdeğinden ayır. Ayırdığın hurmayı 3-4 parçaya böl. Ayırdığın hurmaları ve bütün halindekileri çekirdeklerini büyükçe bir cam bardağa koy. Bardağı klorsuz içme suyu ile doldur. Sabaha kadar bekle. Sabah kalkınca yemek yemeden 10-15 dakika önce bu bardağın içindeki malzemeleri(hurma ve çekirdekleri) teflon olmayan bir kabın içine koyup ocakta bir taşım kaynat. Kaynayınca köpürmeye başlıyor. Ocağın altını kapatıp, kabın içindeki hurma suyunu cam bardağa boşaltıp suyu iç, kabın içindeki hurmaları ye, çekirdekleri çöpe at.
  Aynı işlemi akşam yemeğinden önce yapmak için aynı şekilde 5 tane hurmayı yukardaki tarife göre hazırla. Akşam eve gelince tekrar uygula. Bu kürü 1 ay boyunca aralıksız uygula. (bu kürü 2 arkadaşım uygulayıp taşları ağrısız sancısız bir şekilde eriyip yok olduğu için yayınladım.)
  Ayrıca Yücel AYDEMİRin “YAŞAMIN GİZEMİ SU VE TUZ İSİMLİ KİTABI mutlaka okuyun derim.
  Tarif benden şifa Allahtan. Afiyet olsun.