Boğa burcu özellikleri erkek

'Kadınca' forumunda Violet tarafından 30 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Boğa burcu özellikleri erkek,Boğa burcu,Boğa burcu özellikleri ,
  Boğa burcu erkeği,


  [​IMG]


  Yönetici Gezegeni: Venüs
  Element: Toprak
  Nitelik: 9
  Uğurlu Sayıları: Sabit
  Gün: Cuma
  Uğurlu Taşı: Zümrüt
  Renk: Pastel mavi, lila
  Tarot kartı :imparatoriçe
  Hayvan: Boğa
  Bitki: Elma, selvi, menekşe, gelincik
  Kıymetli Taş: Topaz
  Kıymetli Maden :Bakır

  Boğa burcu erkeği, sadık bir arkadaş, iyi bir eş, sevecen bir baba olur. Ayrıca mesleklerine çok önem verirler.

  Hangi işi seçmiş olurlarsa olsunlar, çok çalışır, titizlik gösterir ve sonunda mutlaka başarıya ulaşırlar.

  Ancak kaba ve haşin bir patronla çok da rahat çalışabileceklerini söylemek güç olur. Nezakete, zarafete çok önem verirler çünkü. Boğa'lar kendilerine adını veren hayvandan da anlaşılacağı gibi sağlam bünyeli ve sağlıklı olurlar.

  Kolay hasta olmazlar ancak oldukları zaman da dirençlerini hızla yitirirler. Bu yüzden nezle gibi bir hastalık bile Boğa'yı sarsabilir.


  Boğa erkeklerinin bir özellikleri de hekimlere kolay güvenmemeleri ve bu yüzden de mecbur kalmadıkça onlara başvurmamalarıdır. İlaç kullanmayı da sevmezler. Ne var ki kendi sağlığı konusunda bu kadar özensiz olabilen bir Boğa erkeği, eşi ya da çocukları söz konusu olduğunda kaplan kesilir. Çocukları çok sevdiğini de hemen belirtelim. Bir Boğa erkeğinin en büyük hayali, başarılı bir iş hayatı, bir de eşi ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir hayat sürmektir.

  Aşk zamanı

  Zodyak'ın en seksi erkeklerinden biri. Bu işin zorlu yanı, çünkü sizin gibi başka birçok kadın daha onu seksi buluyor, yani rekabet adamakıllı sıkı. Ama adamımız hayat arkadaşı olarak seçtiği kişiye sonuna kadar bağlı bir tip, serüvenci değil. Bu da işinizi zevkli ve kolay kılan şey. Boğa burcunun vücutta boğazı temsil ettiğini biliyor muydunuz? Bilmiyor idiyseniz öğrendiniz ve neden bu adamın bu kadar seksi bir sesi olduğunu da anladınız. Boğa burcu için cinsellik çok önemlidir. Bu burcun erkeği de daldan dala uçar, sık sık partner değiştirir. Ama hayır, onun sıradan bir çapkın olduğunu düşünmemelisiniz. Boğa burcu erkeği seks ilişkilerinde, hatta bir gecelik ilişkilerinde bile aşkı arar daima. Sevebileceği bir kadının her an her yerde karşısına çıkabileceğine inanır. Bir kadına âşık olabileceğini hissettiğinde ise artık onu elde etmek, elde ettiğindeyse kaybetmemek için elinden geleni yapacak, canını dişine takacaktır. Diğer konularda değilse bile aşkle ve cinsellikle ilgili konularda Boğa erkeğinin son derece sıra dışı, hatta cüretkâr olduğu söylenebilir. O kadını mutlu etmek için akla hayale gelmeyecek şeyler bulacak, hayal gücünün sınırlarını zorlayacak, maddi konulardaysa hiç cimrilik etmeyecektir. Sevgilisine lüks mücevherler, değerli nesneler armağan eden erkeklerin çoğunlukla Boğa burcundan olmaları kimseyi şaşırtmamalı bu yüzden. Bu burcun erkeklerinin tek kusuru çok şiirsel konuşmamaları, seni seviyorum cümlesini sık sık telaffuz etmemeleridir. Onlar sevgilerini genellikle somut nesneler, armağanlar aracılığıyla gösterirler.

  Boğa burcu erkeğine âşık bir kadın için notlar...

  Dedik ya, Boğa burcu erkekleri hayatları boyunca daldan dala uçar, her türlü ilişkiye balıklama dalarlar diye. Ama onları diğer çapkınlardan ayıran şey aradıkları kadını, "o kadını" bulma arzusudur aslında. Bulduklarında da dururlar ve artık hayatlarını sadece onun için yaşayabilecek hale gelirler. Eh, o zaman bunda ne var diye sorabilirsiniz kendi kendinize. Sorun şu, hayatları boyunca aşkı bulma arzusuyla daldan dala uçan Boğa erkekleri nadiren sakinleşirler. Mükemmel kadını aradıkları için mutlu olmaları ve mutlu etmeleri zordur. Boğa erkeğine âşık bir kadınsanız size tek bir tavsiyemiz olacak; mükemmel olun ve onun sizi mutlu etmesine izin verin. Gözlerinizdeki ışıltı onu daha fazlasını yapmaya teşvik edecektir. Mutlu edebildiği ölçüde mutlu olabilen bu erkekle size hayatta-ve tabii ki aşkta- başarılar.

  Aklınızda bulunsun

  Bazı Boğa erkekleri aşırı kıskançtır. Dikkatli olun. Bir kez gitmeye karar verirlerse dönmeyeceklerini bilin. Bir de bu burcun erkekleri hayatlarının planlı programlı olmasından sıkılmazlar. O yüzden sakın aşırı esnek olmaya kalkışmayın. her gün aynı saatte kahvaltı eden, her gece aynı saatte sevişmek isteyen türden bir erkek o, Pek alışıldık bir şey değil, biliyoruz, ama monotonluk onu diri tutuyor.

  Ne yapmalı?

  Akıllı, bakımlı ve hanımefendi olun. Hafif seksapele hayır demeyecektir. Bırakın sanatsal konuşmalarını rahatça yapabilsin, siz de ilgi alanlarını biraz araştırın.

  Minik ipucu

  Arabasına rengârenk balonlar yerleştirin.

  Boğa burcu erkeğine alınacak armağanlar

  Ona müze, sergi ve konser biletleri armağan edebilirsiniz. Ayrıca lüks bir restoranda yemeğe de çıkarabilirsiniz. Ancak dikkatli olun: Boğa erkekleri aynı zamanda harikulade birer gurmedirler; dolayısıyla kötü yemekle onu etkilemek bir yana, kendinizden de uzaklaştırabilirsiniz. Küçük ama leziz armağanlar da etkiler bu adamları: Mesela şu pahalı beyaz İsviçre çikolatalarına ne dersiniz? Kalp şeklinde olanlarına daha da bayılacaktır. Bir de tabii ona alacağınız şahane kokulu kremlerle yapacağınız omuz masajına. Mesajı biraz daha intim hale getirmek sizin kararınız. Ama bizden söylemesi. Hayır demeyecektir!