Boğazdaki gıcık nasıl giderilir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 30 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Boğazdaki gıcık nasıl geçer?


  Özellikle kış aylarında boğazda oluşan kuru öksürük ve gıcık nasıl giderilir.Kuruyan boğazımızdaki gıcık nasıl geçer..Boğazda gıcık öksürük ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bulabilirsiniz aşağıdaki yazımzıda.

  Geniz akıntısı, boğazda mukus birikmesi veya mukusun, burun arkasından damlama hissi şeklinde tarif edilir burun ve sinüslerden boğaza doğru olan bir akıntıdır.Özellikle yatınca öksürük rahatsız edici bir hal alır.

  Boğaz gıcıklanmasına karşı,bütün kimyasallardan sigara,kirli hava gibi iritasyonlardan uzak durulması gerekir.Sigara alışkanlığınız varsa bunu mutlaka bırakmalısınız bırakamıyorsanız da en azından azaltmanız gerekiyor eğer sigara içmiyor ancak pasif içiciyseniz yani sigara içilen ortamda çok bulunuyorsanız buda boğazda gıcık yapar o yüzden sigara içilen ortamlardan uzak durmalısınız.Yeme içme alışkanlığınızı değiştirmelisiniz.

  Ada çayı ve ıhlamur gıcık ve boğazda oluşan tahrişe çok iyi gelir ancak siyah çay kesinlikle içilmemeli çünkü siyah çayın içinde bulunan asit kimsayal olarak boğazda tahrişe sebep olur.

  bogazdaki-gicik-nasil-gecer-.
   
Yükleniyor...