Boncuklu Patik Nasıl Yapılır

'El Becerileri' forumunda Yasemin tarafından 8 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kış aylarında patiksiz duramayan bayanlar için yine çok hoş görünüme sahip olan boncuklu bir patik modeli vereceğim.Özellikle tek şişle yapılan birçok patik modelleri var fakat bu patik modeli hem kolay bir patik hemde çok şık duruyor sizlerde yapmak isterseniz hemen başlayalım patiğimizin yapılışına ne dersiniz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/boncuklu-patik-modeli-37783.jpg]boncuklu-patik-modeli-37783[/IMGALT]

  Anlatımlı boncuklu bebek örgü patik modeli yapılışı Patiğimize 4 numara tığ ile burun kısmından başlayıp 18 zincir çekip zerine 16 birit yapıyoruz. 4 sıra bu şekilde devam ediyoruz.

  Ardından 5.sıraya geldiğimizde yaptığımız biriterin üzerizerine sık iğne yapılıyor.2. sıradaki sık iğnenin bitiminde 8 zincir çekilip en baştaki biritin üst kısmına batılarak zincir oraya eklenir.eklediğimiz yerden biritlerin uzerine tekrar birit yapılarak taban kısmına başlanır.

  Daha sonra biritlerin sonuna gelindiğinde tekrar 8 zincir cekilip patiğin ust kısmındaki sık iğnenin ucuna batılır ve boylelikle patiğin yanlarındaki cubukların zincirleri yapılmış olur. patiğin taban ve ust kısmı alt ust döne döne yapılıyor.

  Daha sonra sık iğnenin üstüne sık iğne yapılır ve yan kısımları yapılır.