Bonsai bakımı nasıl yapılır?

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 19 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Bonsai bakımı nasıl yapılır?

  [​IMG]
  Bonsai ve Bonsai Bakımı için önemli bilgileri sizin için topladık aşağıdaki kıs ayazımızda Bonsai bakımı hakkınd amerak ettiğiniz birçok şeyi öğrenebilirsiniz.

  Bonsai, özel tekniklerle ağaçların saksılar içinde budanarak ve bodurlaştırarak büyütülmesi sanatıdır.Bonsai Çin’de başlayan bir bitki geliştirme sanatı olarak bilinmektedir. Bonsai, bodur ağaç görünümüyle bulunduğu her ortama dekoratif bir hava katar.

  Satın aldığınız veya size hediye olarak gönderilen Bonsai bitkinizin bakımı nasıl yapılır bilmiyorsanız, bonsai bakımına dair verdiğimiz ipuçlarını mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

  Bonsai Bakımı hakkında merak ettikleriniz

  İç mekan bonsailer, direkt güneş ışığı almadan aydınlık bir yerde muhafaza edilmelidir. Bonsai, havadar ve nemli bir ortamda bakılmalıdır.

  Bonsai’nin ortam sıcaklığı 22 dereceyi geçmemelidir. Yaz aylarında Bonsai’yi sıcaktan koruma amaçlı evi sıklıkla havalandırmanız gerekmektedir. Kış aylarında ortamın kuru olması, yapraklarını dökecektir. O yüzden kış bahçesi ya da cam önünde muhafaza edilmelidir.Bonsai sorunlarından biri hızla yaprak dökmesidir. Bu durumun en büyük nedenlerinden biri yanlış sulamadır.Bonsai’yi yağmurlama tekniğiyle sulamak gerekir, aynı zamanda saksı altındaki fazla su drene edildikten sonra, yaklaşık 30 dakika sonra tekrar aynı şekilde sulanmalıdır. Böylelikle toprak tamamen nemlenecek ve kök çürümesi engellenecektir.
   
Yükleniyor...