Borç Ve Sıkıntı Duâsı

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Sitem tarafından 18 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Borç Sıkıntısından Kurtulmak İçin Dua  Borç Ve Sıkıntı İçin Okunacak Dua

  Abdullah Kureşî buyurdu ki:

  Bir gün hocam Ebür-Rabî bana, “Sana bitmek tükenmek bilmeyen bir hazîne öğreteyim mi? dedi. Ben de, “Evet deyince, Ebür-Rabî bana, “Şu duâyı devamlı oku dedi...

  Okumamı istediği duâ şöyle idi:

  “Yâ Allah, yâ Vâhid, yâ Mûcid, yâ Cevâd, yâ Bâsit, yâ Kerîm, yâ Vehhâb, yâ zet-Tavl, yâ Ganî, yâ Mugnî, yâ Fettâh, yâ Rezzâk, yâ Alîm, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Rahmân, yâ Rahîm, yâ Bedîassemâvâti vel-ard, yâ zel-celâli vel ikrâm... Yâ Hannân, yâ Mennân infehnî minke bi nafhati hayrin tugnînî bihâ ammen sivâk... in testeftihû fekâd câekümül-feth... İnnâ fetehnâ leke fethan mübînâ... Nasrun minellahi ve fethun karîb... Allahümme yâ Ganî, yâ Hamîd, yâ Mubdi, yâ Muîd, yâ Vedûd, yâ zel-arşil Mecîd, yâ Feâlen limâ yürîd, ikfini bihelâlike an harâmike ve agninî bi fadlike ammen sivâke vahfaznî bimâ hafizte bihizzikr... Vensurnî bimâ nasarte bihirrusül... inneke alâ külli şeyin kadîr... (68)

  Sonra bana, “Her kim şu duâyı namazlardan sonra, özellikle Cuma namazından sonra okursa, Allahü teâlâ onu her türlü kötülükten muhafaza eder. Düşmanlarına karşı muzaffer kılar, ona ummadığı yerlerden rızıklar verir, geçimini kolaylaştırır. Borcu dağlar kadar büyük ve kabarık olsa dahî, Allahü teâlânın lutfu, keremi ve inâyeti ile öder dedi.


  alıntı
   
Yükleniyor...