Botnet Yazılımları Yaygınlaşıyor

'Teknoloji' forumunda cCasT tarafından 7 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Botnet
  Botnet Yazılımları
  Botnet Yazılımları Yaygınlaşıyor


  [​IMG]
  Microsoft firması, kullanıcılardan gizli bir şekilde bilgisayarlara giren botnet’lerin kullanıcıları zor durumda bırakabileceğini belirtti.

  Firma’nın sunmuş olduğu 1 Ocak 2010 – 1 Haziran 2010 tarihlerini içine alan Güvenlik İstihbarat Raporu’nun dokuzuncu versiyonuna göre “botnet” isimi verilen zararlı yazılımlarda çok fazla miktarda artış görüldü.

  Firmanın güvenlik yazılımı olan Masaüstü Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme (MSRT) programına göre, dünyada yalnızca 2010 senesinin ikini çeyreğinde yaklaşık 7 milyon bilgisayardan bu zararlı yazılım temizlendi. Fakat her bilgisayarda Microsoft’un güvenlik programının olmadığı düşünüldüğünde milyonlarca bilgisayarda henüz farkedilmemiş ve istatistiklere yansımamış botnet yazılımların mevcut olduğunu belirtmek mümkün.

  Masaüstü Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme programı sayesinde her 1000 bilgisayardan 14′ü temizlenirken, İspanya’da 12 ve Meksika’da 11 tane bilgisayarda botnet kökenli programlar bulundu ve yok edildi. Türkiye’de ise bu rakam yaklaşık olarak 200.000 civarında.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Botnet Yazılımları Yaygınlaşıyor
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  679
 2. Pardus
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  711
 3. Scully
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  1,062