Boy Uzatma Yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 22 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Boy Uzatma Yolları Hakkında Bilgiler
  Boy Uzatma Yolları Nelerdir

  Çocukluk döneminde tüketilen besinler boy uzunluğuna etki etmektedir. Bu sebeple aileler boy uzatma yöntemleri hakkında evlatları daha küçükken bilgilenmeye başlamaktadır.

  Süt tüketiminin boyu uzattığı yönündeki kanı kısmen doğru olmakla birlikte süt içmenin doğrudan boy uzunluğu üzerinde etkisi olduğunu söylemek bireyi yanılgıya düşürecektir. Boy uzatma yolları arasında elbette ki gelişim döneminde süt tüketmek ve gerekli besinleri gerektiği miktarda almak bulunmaktadır.

  Boy uzatma yolları arasında ortopedi ve özellikle travmataloji dalında oldukça sık kullanılan İlizarov yöntemi yer alıyor. Bu yöntem ile doğum sırasında ya da sonradan ayak üzerindeki deformasyonlara çözümler üretilmekte ve boy uzatma konusunda yararlanılmaktadır. Uzmanlık gerektiren özel bir yöntem olan İlizarov yöntemi, boy uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır ve alanında başarılı doktorlarca hastaya uygulanmalıdır.

  Boy uzatma ameliyatlar gibi zahmetli yollara her zaman başvurmak durumunda kalmıyoruz. Elbette ki daha pratik yöntemler de mevcut ve bunlar da boy uzatma yolları arasında yer almaktadır.

  Bir diğer yöntem ise kemik içerisine çivi yerleştirmek suretiyle boy uzatma yoluna gidilmesidir. Günlük olarak daha önceden belirlenen miktarda kemiklerde uzama sağlanıyor.

  Boy uzatma yöntemleri arasında ayrıca belirtmek gerekirse televizyon ekranlarında da karşılaşabileceğiniz doğal besin takviyeleri yer alıyor. Fakat kemik dokunun oluşumunu tamamladığı yaşlardan sonra bu ürünlerin kullanımı pek de faydalı olamayabiliyor.

  Boy kısalığı bazılarımız için büyük bir sorun olabilir Ama size vereceğimiz tarif sayesinde büyük değil çok küçük bir sorun haline gelecek boy kısalığı Sorun etmeyin kısa olmayı yaşamı sevin yaşamla olmayı , kompleks haline gelmesin boy kısalık sorununuz. Sizlere şifalı bitkilerle yardımcı olmaya çalışıyoruz..

  1 tatlı kaşığı toz çemen otu diğer adıyla boy otu
  1 çay kaşığı toz karabiber
  Bir miktar sızma zeytinyağı

  Bir miktar zeytinyağına belirttiğimiz miktarlarda çemen otu ve karabiberi karıştırdıktan sonra 5 gün bekletin. Elde edilen yağ ile de eklem yerlerine, dizlerine, dirseklerine, topuklarına sürerek masaj yapın.

  Alıntıdır
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Boy Uzatma Yolları
 1. Aderito
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  810
 2. Zeynep
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,122
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  800
 4. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  977
 5. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,764