Boyun Güzelliği İçin

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 30 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Boyun Güzelliği İçin Egzersizler
  Boyun Güzelliği İçin Maske
  Boyun Estetiği
  Boyun Kırışıklıkları


  [​IMG]

  İhmal edildiği taktirde, yoğunlaşan yaşlanma izlerini hemen yansıtır. Boyun güzelliği bir cilde bağlı olduğu kadar, uygulanan bakıma da bağlıdır. İşte bu uygulamalardan bazıları:
  1-Bakış açınız, boynunuzu düzgün tutmanıza yardımcı olabilir. Mümkün olan en geniş alanı görecek ve vücutla dik açı oluşturacak şekilde bakın.
  2-Boynunuzu omuzlarınız arasına gömmekten veya çenenizin altına sıkıştırmaktan kaçının. Bu hareketlerin cezası, erken kırışık oluşumudur.
  3-Boynunuzu uyurken de düz tutabilmek için, alçak bir yastık kullanmak en iyisidir.
  4-Yüzünüzle beraber boynunuzu da nemlendirmeniz ve beslemeniz gerektiğini unutmayın. Hatta, boynunuza daha fazla özen göstermelisiniz. Bu bölge, terleme ile kolayca tahriş olur.
  5-Günboyunca, boynunuzu ileri doğru uzatıp germek ve başınızı soldan sağa ve sadan sola döndürmek gibi basit egzersizler yapın.
  6-Esnek ve gergin bir boyuna kavuşmak için yapabileceğiniz spor ise yüzme.
  7-Boyun deriniz sarkmaya ya da bu kısımda çizgiler belirmeye başlamışsa, fularla gizlemenize gerek yok. Özel bir bakım uygulayın yeter.​

  Boyun Güzelliği İçin Öneriler

  ·Temizleme sütü ya da nötr sabun yardımı ile temizleyin.
  ·Sofratuzu ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız bir karışımla peeling uygulayın
  ·Besleyici ve güçlendirici bir maske uygulayın.
  ·15 dakika sonra, cildi temizleyin ve fazla hırpalamadan, nazik hariketlerle masaj yapın. Aşağıdan yukarı ve yukarıdan aşağı doğru parmaklarınızla hafif hafif vurun ve işaret parmaklarınızı sırayla çene altına kaydırın ​

  Boyun Kırışıklıkları İçin Maskeler

  Yumurtallı Bal Maskesi;

  •Bir yumurta akını
  •İki damla karabiber yağ özü
  •Yarım çorba kaşığı bal

  Malzemeleri karıştırarak boyun bölgesine sürün kuruyana kadar bekletin. Ilık su ile durulayın, susam yağı sürerek yukarıya doğru masaj yapın.

  Bu uygulamayı haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

  Salatalık Maskesi;

  Salatalığı ince dilimler halinde boynunuza yerleşririn 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada üç defa yapabilirsiniz.

  Patates Maskesi;

  1 adet haşlanmış patatesi püre haline getirin. Pürenin içine 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı, 1 adet yumurta sarısı ve son olarak da 1 çay kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırarak homojenize olmasını sağlayın.

  Elde ettiğimiz bu karışımı, sargı bezi yardımı ile boyun bölgenize sarın. Bekleme süresi ortalama 20 dakikadır. Ancak yüz hatlarınız yuvarlak ise 25 dakika, yüz yapınız ince tenli ise sadece 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı haftada iki kez yaparak kıskanılacak derecede güzel bir boyuna sahip olacaksınız.

  Güzelliğinizin göz kamaştırdığı günler dilerim!!!=))
  //alıntı//
   
Yükleniyor...