Brokolinin Faydası Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 7 Şub 2013 tarihinde açılan konu


 1. Brokolinin Faydaları Nelerdir ?
  Brokoli havuçtakinden daha fazla beta karoten bulunduğunu söyleyerek, bu sebeple yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden olduğu biliniyor.Brokolinin ayrıca, B1 ve C vitamini ile dolu olduğu biliniyor yüksek miktarda kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içeriyor.

  Bu mucizevi bitkinin etken maddelerinden birisi de Sülforafendir. Bu kimyasal bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Aslında bu madde ABD ve bir çok Avrupa ülkesinde ticari bir ürün olarak satılmaktadır. Bu madde çimlenmiş brokoli tohumlarında 50 kat daha fazladır.

  Brokoli bedeni kanser tehlikesine karşı korur Yapılan son bilimsel araştırmalar, Turpgiller familyasındaki sebzelerin kansere karşı bedeni koruduğu özellikle brokolinin yenilmesinin, akciğer, kolon (kalınbağırsak) ve prostat kanserlerine yakalanma rizikosunu iyice azalttığını ortaya koymuştur.Brokoli, yüksek oranlarda A vitamini kaynağı betakaroten ile C ve E vitaminleri içerir: Kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi geçirme ve katarakt illetine tutulma gibi rizikoları da en aza indirger.

  [​IMG]
   

 2. Cevap: Brokolinin Faydası Nedir

  Faydaları o kadar çok ki, bir de bizim evdekiler sevse...
   
Yükleniyor...