Bu papaz Kuran'ı yakacak!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 8 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. NATO'yu en çok korkutan kişi ABD'nin Florida eyaletinde 125 bin nüfuslu Gainesville'de oturan bir papaz.

  [​IMG]


  El Kaide'nin 11 Eylül 2001'de New York'ta Dünya Ticaret Merkezi'ni uçaklarla havaya uçurmasının ardından bu eylemi fırsat bilen papaz Terry Jones İslam'a karşı açık bir savaş yürütmeye başladı.

  "İslam şeytan işidir" adlı bir kitap yazan Papaz Jones, 11 Eylül'de düzenleyeceği bir eylemle Kuran-ı Kerim kopyalarını yakmaya hazırlanıyor. ABD'li üst düzey yöneticiler, papaz Terry Jones'u bir eylemden vazgeçirmek için çeşitli uyarılar yaptılar ancak şu ana kadar bir başarı sağlanamadı.

  Son olarak Afganistan'daki ABD ve NATO güçlerinin komutanı Amerikalı General David Petraeus, Kuran-ı Kerim'i yakmanın ABD'nin Afganistan'daki askerlerinin hayatını daha da tehlikeye atacağını söyledi.

  Petraeus, ABD'nin Florida eyaletinin Gainesville kentindeki Dove World Outreach Center adlı Baptist kilisesinin, 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde Kuran-ı Kerim yakmasının, Afganistan'da Taliban'ın Batı karşıtı propagandasını besleyeceği ve İslam dünyasındaki Amerikan karşıtı duyguları güçlendireceği uyarısında bulundu.

  General David Petraeus, "Böyle bir olay, hem Afganistan'daki birliklerimizi tehlikeye sokar hem de İslam ülkeleriyle olan işbirliğimize ve Müslümanlarla yakınlaşma çabalarına zarar verir" dedi.

  ABD'de 11 Eylül 2001 yılında meydana gelen terör saldırılarında ölenleri anma törenleri çerçevesinde Kuran-ı Kerim'in kopyasını yakacağını açıklayarak tüm gözleri üzerine çeviren rahip Terry Jones'a, Müslümanların yanısıra ABD makamlarından ve diğer kiliselerden de tepki yağıyor.

  11 Eylül öncesi tüm dünya ve NATO gözlerini papaz Terry Jones'un yapacağı eyleme çevirdi. Kuran yakma eyleminin gerçekleşmesi halinde İslam dünyasını sert tepki göstermesi bekleniyor.
  (mynet)
   
Yükleniyor...