Bugün Güneş Tutulması Var

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 22 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. Ay'ın Dünyaya yakınlığı ve Güneşi örtmesi haline göre,Halkalı,Parçalı veTam Tutulma olarak isimlendirilen bu muhteşem gökyüzü olayı, 22 Temmuz 2009 tarihinde,saat 05:36 itibariyle,Tam Güneş Tutulması olarak, 6.65 dakika sürecek ve Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarının son derecelerinde doğan kişileri ve doğum haritalarında bu burçlarda konumlanmış gezegenleri olan kişileri yakından ilgilendirecektir.

  Bu muhteşem gökyüzü oluşumu sırasıyla Hindistan, Çin, Japon adaları ve Pasifik Okyanusu hattı üzerinde net olarak izlenecektir. Bu Tam Güneş Tutulması, insanoğlunun göreceği en uzun tutulmadır. 6.65 dakika, astrolojik açıdan yaklaşık 6.5 yıl sürecek bir etki demektir. Tutulmalar doğum haritanızda hangi yaşam alanında gerçekleşiyorsa, bu alanda yeni oluşumların gerçekleşmesi anlamına gelir.

  Genel olarak tutulmaları olumlu ve olumsuz olarak değerlendirmemek yerine, bilinçli olarak kendimizi gözden geçirmek gerekir. Korku, güvensiz insanların, hayatını düzene koyamamış, insan olmanın erdemini ve gerçekliğini anlayamamış, nehirde yüzen yaprak misali kendini akışa bırakmış kişilerin işidir. Oysaki insan yaradılışı itibariyle güçlüdür. Tutulmalar kişinin zayıf noktalarının ve çıkmazlarının, gereksiz ve boş mücadelelerinin altını çizen bana göre son derece olumlu gökyüzü olaylarıdır. Her ay Yeniay, dolunay, sondördün ve ilkdördün etkileri hakkında köşemizdeki günlük yorumlarda bilgi vermekteyiz. Bunlar da muhteşem gökyüzü olaylarıdır. Her ay yeniliyor, çaba sarfediyor, hatalarımızı düzenliyor ve tazelenmiş olarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Tam Güneş Tutulması bu gökyüzü oluşumlarının çok daha etkilisidir. Bizler böyle muhteşem oluşumların yaratacağı felaketlerin tellallığını yaparak huzursuz olmak yerine, bu oluşumlar bize ne söylüyor onu bilmemiz gerekiyor.

  22 Temmuz tarihinde gerçekleşecek Tam Güneş Tutulması, öncelikle bağımlılıklarımız konusunda etkilidir. Şimdi kendinize şu soruyu sormalısınız. Ben duygularımın farkında mıyım, nelere karşı hassasım ve neler beni etki altına almakta. Nelerin savaşını vermekteyim. Ve hangi mücadelemde yenik düşmekteyim. Bu soruların cevabı size duygularınızın farkına varmanızı ve değerlendirmenizi sağlayacaktır. Değişken ruh hallerinizi gözden geçiriniz. Çevrenizle empatide bulunuyor musunuz. Yani sadece kendi bakış açınıza göre mi hayatınızı yaşıyorsunuz. Hareketsizliğe neden olacak güvensiz misiniz. Başkalarının desteklemek ve korumak sizin için ne kadar önemli? Korkularınız nedeniyle kendinizi kısıtlıyor musunuz? Kendi yaşamınızın temellerini ve güvenliğini inşa edebildiniz mi? Bugünü başaramadığınızda geçmişinizi mi bahane ediyorsunuz. Alçakgönüllü davranabiliyor musunuz? Başkalarının kusurlarını ve ruh hallerini yargılamadan kabul edebilecek kadar olgun düşünüyor musunuz? Aşırı duygusal tepkilerle başkalarını kontrol altına almaya çalışıyor musunuz?

  İşte bütün bu soruların Yengeç-Oğlak burç aksı üzerinde 22 Temmuz 2009 saat 05:36 itibariyle 6.65 dakika sürecek Tam Güneş Tutulmasını daha iyi anlamanız açısından önemlidir. İşte bu sorulara dürüstçe verilen cevaplar, bu tutulmanın sizler üzerinde nasıl bir etki doğuracağının işareti olarak önemlidir. Yani her Tutulma bize, temkinli olmamızı, yaşanabilecek zorluklar karşısında güçlü olmamızı, ani kararlar vermememizi, kendi gerçeğimizin farkında olmamızı, tepkisel davranmamamızı söylemektedir. Böyle oluşumlar, bize doğanın tuttuğu ayna gibidir. Yani size kendi gerçeğinizi gösteren bir yansımadır. Durumu bu açıdan değerlendirmek varken, gereksiz söylentilerle insanı güçsüz kılmanın anlamı yoktur. Tutulmalar insanlık tarihi açısından, reform anlamına gelir. Yani eskimiş, yozlaşmış ve artık geçerliliğini yitirmiş ne varsa bırakılmalı ve yeniye yer açılmalıdır. Böylelikle insan gelişir, büyür ve kendi gerçeğini yaratır. Şimdi hepimiz kendi hayatımızı mercek altına alarak amaçlarımızı gözden geçirmeli ve yanlışlarımızı terk etmeye çalışmalı, yaşam denilen bu güzel armağanın değerini bilerek hayatımızı sürdürmeye gayret göstermeliyiz.

  Hayata yetişkin bir insan gibi yaklaşmalı, özsaygımızı korumalıyız. Hedeflerimize odaklanmalı ve gerçekleştirmek için çaba sarfetmeliyiz. Başarı için sorumluluk üstlenmeli, verdiğimiz sözleri tutmalıyız. Herkesi ve herşeyi kontrol altına alamayacağımızı bilmeliyiz. Bir olayı, bir insanı tam olarak anlamadan aşırı duygusal tepkiler vermemeliyiz. Yakın ilişkilerimizde duygularımızı, yanlışlarımızı saklamadan açıkça karşımızdaki insanla paylaşmalıyız. Yengeç-Oğlak burç aksı üzerinde meydana gelen Tam Güneş Tutulması bize gerçek güvenliğin, gerçek başarının ancak ve ancak, insan olmakla, insanca yaşamakla sadece kendimiz adına değil, başkaları adına da düşünmekle, merhamet, inanç ve sevgiyle hareket etmekle mümkün olacağını söylemekte. Eğer bunları yapmıyorsak, eğer hala sadece BEN önemliyim diyorsak o zaman böyle bencil düşünmenin, egonuzun esiri olmanın bedelini önce kendimiz sonra da tüm insanlık olarak öderiz. Lütfen birbirimize sevgiyle sarılalım,kendimize güvenelim ve inanalım.

  Alıntı

  [​IMG]
   
 2. Cevap: Bugün Güneş Tutulması Var

  Hayırlara sebep olur inşallah... .