Burçlara Göre Şifalı Bitkiler Nelerdir?

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 9 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Burçlar ın şifalı bitkileri
  Burçlara göre şifalı otlar
  Burçlara göre bitkiler

  Her burcun farklı bir şifalı bitkisi vardır. Örneğin, Terazi burçlarının bitkisi olan Çıbanotu sinirleri yatıştırırken, Balık burçları için Karahindiba bitkisi ayak şişliklerine ve ağrılarına iyi gelir.

  Koç Burcu - Şifalı Bitkisi : Isırgan Otu
  Koçlar için mucizevi bir bitkidir. Mars’ın dengesiz enerjisi bu otla düzeltilebilir. Kan temizleyici aynı zamanda da kan yapıcı bir bitki olduğu için ısırgan otunun içindeki yakıcı madde kan dolaşımını artırır. Kandaki şekeri düzenler ve vücuttaki fazla sıvıyı emerek yarar sağlar. Bu konuda sorun yaşayanlar, 1 çay kaşığı ısırgan otunu 1 fincan suda 3–4 dakika kaynatarak kahvaltıdan yarım saat önce içebilirler.


  Boğa Burcu - Şifalı Bitkisi : Çoban Çantası
  Boğalar için çok faydalı bir bitkidir. Mide, böbrek ve yumurtalıklar üzerinde olumlu etkileri vardır. Özellikle adet kanamaları ve menapoz için idealdir. Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan suda kaynatıp 2-3 dakika bekletip içebilirler.


  İkizler Burcu - Şifalı Bitkisi : Ayı Sarımsağı
  Ayı sarımsağı; kabızlık, yüksek tansiyon ve doku yaşlanmasının yavaşlatılması için kullanılan bir bitkidir. İkizler için çok faydalıdır. Taze bitki yaprakları, maydanoz gibi doğranıp salataların üstüne serpilerek yenmelidir.


  Yengeç Burcu
  Bu burç için özel bir bitki yoktur. Yönetici gezegeninizin temsil ettiği sıvı ve su onlar için şifa kaynağıdır.


  Aslan Burcu - Şifalı Bitkisi : Ebegümeci
  Aslan burçları için Güneş’in ters açılarının gösterdiği düzensiz tiroksin salgı için ideal yardımcı şifalı bir bitkidir. Vücudun metabolizmasını düzenleyen tiroksin hormonunu salgılar. Gastrit mide ve bağırsak ülserinde ve tiroit bezi hastalıklarında etkili bir bitkidir. Bir fincan soğuk suda sabaha kadar bekletilen ebegümeci çayı daha sonra ısıtılarak içilir.


  Başak Burcu - Şifalı Bitkisi : Altınbaşak
  Çeyrek litre suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın ve kısa bir süre demleyin. Ruhsal duyumlarınız böbrekler tarafından karşılandığı için ağrı, depresyon ve duygusal konularda ilk olarak böbrekleriniz zarar görür. Altınbaşak şifalı bitkiler meleği olarak bilinir.


  Terazi Burcu - Şifalı Bitkisi : Çıban Otu
  Terazilerin ruhi dalgalanmalarına ve sinirlerinin yatışmasına çok iyi gelir. Bir fincan suya bir çay kaşığı çıban otu konulup kaynatılır ve demlemeye bırakılır. Sıcak olarak içilir.


  Akrep Burcu - Şifalı Bitkisi : Calendula
  Bir bahçe çiçeğidir ve Akrep burçları için şifa kaynağı bir bitkidir. Çayı bir tutam kuru çiçek, iki fincan kaynamış suda demlenerek içilebilir. Aynı zamanda 150 gram kurutulmuş çiçek banyo suyuna karıştırılabilir.


  Yay Burcu - Şifalı Bitkileri : Gece Çuhası ve Ökse Otu
  Gece çuhasından elde edilen yağ, vücudun kimyasal döngüsünün düzenli çalışmasına ve vücuttaki yağların kolay eritilmesine faydalı olur. Ökse otu ise pankreas üzerinde çok kuvvetli bir şifa kaynağıdır. Hormon dengesizliklerinde oldukça etkili bir bitkidir. 1 çay kaşığı ökse otunu bir fincan soğuk suda bırakıp sabah hafifçe ısıtıp içmelisiniz.


  Oğlak Burcu - Şifalı Bitkisi : Binbirdelik Otu
  Özellikle romatizma, siyatik, ishal, uykusuzluk gibi konularda etkili bir bitkidir. Satürn açılarına sahip kişilerde şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitki, bir fincan kaynak suda haşlanır ve demlenmesi için bekletilip ılık olarak içilir.


  Kova Burcu - Şifalı Bitkisi : Kırlangıç Otu
  Kanın temizlemesinde etkili bir bitkidir. Göz hastalıklarına şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitkiyi, bir fincan kaynar suda haşlayarak demleyip kullanabilirsiniz.


  Balık Burcu - Şifalı Bitkisi : Karahindiba
  Balık burcu ayakları temsil eder. Bu bitkinin banyosu ayak şişlerine ve ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Çayı için yarım litre suda, bir karahindiba kökü soğuk suda bekletilir. Ertesi sabah yemek öncesi ve sonrası birer yudum içilmelidir.
   
Yükleniyor...