Büyüdüm mü ben şimdi?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Aderito tarafından 10 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Bu aynaya bakıpta gördüğüm kız senmisin küçük kız? Nasıl kıydın kendine? Hangi duvarların dibinde kurşuna dizdirdin o ele avuca sığmayan kartallar gibi yüksekten uçan tutkularını? Hani o pırıl pırıl bakışların? O gözlerindeki ışığa da neler olmuş... Hangi pazarda sattın o bütün bedeninirüzgara tutulmuş bir yaprak gibi titreten saf öfkelerini? Kim çaldı senden yüreğinin derinliğinden kopup gelen kahkalarını? Nerede unuttun sarılmalarını... Nerde şiirlerin?Nerede kaldı yaşamın?Gömdünmü içindeki kıyametleri yoksa?Naıl çıkarıp atabildin ruhundaki insanları mıknatıs gibi çeken o pozitif enerjiyi? Küçücük mutlulukları dahi İŞTE HAYAT BU diyerek karşılayan sen,nasıl olupta vazgeçtin hayata asılmaktan? Bir masum öpücüğü bile kutsallaştıran derin duygularını ne çabul kaldırıp attın çöp dağlarına?


  Ölüm bile korkarken senden bir zamanlar, nereden aklına gelirdi şimdilerde Azraille komşuluk senaryoları?
  Kim öğretti sana kinden ve intikamdan kaleler inşa etmeyi? Kim girdi kanına ki nerfret eder oldun o herbirini birer roman kahramanı kadar sevdiğin insanlardan?
  Hangi tozlu raflarda unuttun hayatı daha şiirselleştirmek için uykularını feda ettiğin projelerini? hangi hayat katilinden öğrendin seni sen yapan yanlarına bir prof gibi tetik çekmeyi? Ne olduda ağır gelmeye başladı sana yaşamak? Kimler fısıldadı kulağına daha otuzuna bile gelmeden hayata sırtını dönmen gerektiğini? O kadar kolaymı olacaktı çılgınlıklarını adsız bir mezara gömerek akıllı uslu bir kız olmayı başarabilmek? Nasıl kıyabildin aşka, kimler vazgeçirdi seni delişmen sevdalarından, hangi teoriyle ikna ettiler seni görkemli sevdalardan uzak durabilmen için? Bir gezgin ve şehir gerillası iken küçük veya büyük bir eve bir çocuğa ve beni asla anlamayacak veya çok iyi anlayacak bir kocayamı sahip olacaksın şimdi sen ? Aman tanrım!  [​IMG]  Hatırlıyor musun bir akşam vaktiydi... O kocaman gözlerinle bakarken bir amca "büyüme sakın küçük kız ,hep küçük kal " demişti.... Yoksa onu dinlemeyip te büyüdüm mü ben şimdi ?


  ADERİTO

  Kaynak;https://forumdaslar.com
   
  Son düzenleme: 10 Ara 2012
Yükleniyor...