Büyük Beden Giyimde Dikkat Edilecek Hususlar

'Moda Rehberi' forumunda anniccha tarafından 6 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Büyük Beden Giyimde Nelere Dikkat Edilmelidir ?


  Büyük beden giyimde renk seçiminden, hangi tarz kıyafetlerin seçimine kadar çok önemli noktalar vardır. Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz. Ama yazımızın sonunda ne kadar zayıflamışsın diye iltifatlar alırsanız bunun sorumluluğunu kabul etmiyoruz. Buyurun hanımlar beraber bakalım.

  Büyük bedende renge dikkat etmek son derece önemlidir. Bununla beraber zaman içerisinde kullanılan renklerin dışına da çıkılabilir. Çünkü bu kati bir kural değildir.

  Özellikle parlak renkler asla kilolu göstermediğine inanılır. Burada önemli olan çizgiyi ve trendi yakalamaktır. Büyük bedeni çizgide aza indirilmelidir. Renklerde bu tam bir yanılgıdır. Siyah giyen daha zayıf gösteriyor düşüncesi sadece çizgi ve kıyafetin dizaynıyla alakalıdır.

  [​IMG]

  Özellikle günlük giyimde ve spor giyimde büyük beden kıyafetle daha büyük bir koku oluşturmaktadır. Günlük giyimde bu sene tshirt, hırka, atlet ve pantolon olarak da jean tercih edilmektedir. Hırka sayesinde daha rahat ve esnek hareketlere sahip olunabilmektedir.

  Eşofman büyük beden giyimde on derece önemlidir. Burada önemli olan eşofmanın çok yönlü ve opsiyonel olmasıdır. Örneğin çift yönlü giyilebilen istediğinde cekete dönebilecek eşofman çeşitleri mevcuttur.

  Büyük beden giyimde diğer bir önemli konu ise bol mu yoksa vücudu saran kıyafetlerin tercihinde yaşanmaktadır. Büyük bedende bol giyinerek daha zayıf göründüğünü düşünmek tam olarak bi yanılgıdan ibarettir. Aslında büyük bedende bol giyim kiloyu daha da hantallaştırmaktadır.

  Çizgiler doğru yakaladığınızda dilediğiniz modeli rahatlıkla yakalayabileceksiniz. Burada çizgi ile vücut hatlarının doğru noktalarından kesişmesinden bahsetmekteyiz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Oca 2014