Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 28 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Buzdolabı kokusunu gidermek için neler yapılır?  Mutfakta bayanların en fazla şikayet ettikleri bir durumdur Buzdolabı içesirinde oluşan kötü kokular peki bu kokulardan nasıl kurtulabiliriz.Bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım buzdolabındaki kötü kokudan kurtulmak için neler yapmamız gerekiyor.

  Buzdolabı içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan ve bütün eve yayılan buzdolabı kokusu yarattığı ağır etkiler ile çoğu zaman bizleri hayattan bezdirebiliyor. Ama artık korkmaya hiç gerek yok bayanlar buzdolabı kokusunu kökten geçirecek bir çözüm yolu var.

  Buzdolabınızdaki kötü kokuyu gidermek için kömür kullanabilirsiniz.Kömürü kullanmak etkili ve kötü kokuları emici bir yöntemdir. Aynı zamanda çok ucuz ve çevre dostu olduğunuda aklınızdan çıkarmayın bayanlar.Kömürleri yaklaşık 2-3 cm uzunluğunda kesin.Kömürleri küçük bir kap içerisine koyun, üzeri açık kalsın.Kabı kokunun yoğun olduğu yere koyun.Bir kaç gün geçtiktan sonra kötü kokuların tamamen gittiğini göreceksiniz kömürü buzdolabından çıkarın dilerseniz bırakabilirsiniz kalması bir problem yaratmaz.Oldukça kolay bir öntem hemen uygulamanızı öneririm.

  Ayrıca bunları da deniyebilirsiniz;

  Buzdolabınızı tamamen boşaltın, kolay bozulan yiyeceklerinizi bir buzlu soğutucuya alın. Eğer dolabınızda taze sebze ya da yumurta varsa, bunları doğrudan buz ile temas ettrimeyin.Dolabınızın tüm raflarını ve çekmecelerini çıkarın, bunları lavaboda sıcak su ve beyazlatıcı içeren deterjanla yıkayın.

  Buzdolabınızın içini deterjanla silerek temizleyin. Kokunun saklanabileceği tüm olukların, girintilerin ve yarıkların temizlendiğinden emin olun.Dolabınızın içini temiz soğuk suyla durulayın ve havlu ile kurulayın. Ayrıca deterjan kokusuyla birlikte tüm kokuları kolayca çıkarmak için dolabınızın içine paketi açılmış kabartma tozu yerleştirin.Böylece kötü kokulardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 22 May 2013
Yükleniyor...