Camiye giden kadın nelere dikkat etmeli

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 23 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Camiye giden kadın nelere dikkat etmelidir?  Günümüzde kadınlar çok fazla camiye gidiyorlar hal böyle olunca elbette kadınların dikkat etmesi gereken birçok şey ortaya çıkıyor.Camiye giden kadınlar nelere dikkat etmeliler ne gibi durumlarda kadının camiye gitmesi hoş olmaz merak ettiğiniz bu gibi sorulaırn yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

  Fitnenin arttığı ve fâsıkların çoğaldığı zamanlarda kadınların camiye gitmelerinin mekruh olduğunu söylenmektedir.Bununla beraber kadınlar, camiye gideceklerse tesettüre, vücut hatlarını belli
  etmeyecek şekilde elbiselerinin bol olmasına, süslenmemeye ve erkeklerin hissedeceği şekilde koku sürünmemeye dikkat etmelidirler.

  Ayrıca kadınlar kendilerine ayrılan kapılardan girip çıkmaya özen göstermelidirler namaz bir huzur yeridir bu nedenle huzurun bozulmaması ise tam bir konsantrasyona bağlıdır. Bu açıdan kadınların camiye girip çıkarken ve camide bulundukları sürece tavır ve davranışlarına dikkat etmeleri çok önemlidir.Ayrıca camide konuşmak birbirleriyle yükses sesle sohbet etmeleir hiç uygun değildir.

  Konuyla ilgili sizlerde ilave etmek istediğiniz şeyler olursa yorum bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz fikirlerinizi ve bilfiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
   
Yükleniyor...