Can Bonomo biyografisi

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 10 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Can Bonomo biyografi
  Can Bonomo Kimdir,Hayatı

  *İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı.Can Bonomo Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbulda devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı.

  Bilgi Üniversitesinde Sinema televizyon Bölümünde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTVde televizyon programları hazırladı.

  Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welshin Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Sabana gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.

Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbulda birçok konser veren Bonomo, sonunda Hazırım diyerek ilk albümü için kolları sıvadı.

  Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011de Can Sabanın yapımcılığı ile ilk albümü Meczupu yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup, 24 Ocakta Babylonda düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu.

  Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatlesdan etkilenen ve esinlenen Bonomo, Alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini İstanbul Müziği olarak tanımlıyor.

  Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon yapmaya ve fotoğraf çekmeye bayılıyor!

  Aldığı Ödüller

  *8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 En İyi ÇıkışYapan Sanatçı

  *38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 En İyi ÇıkışYapan Solist

  [​IMG]
   
Yükleniyor...