can bonomo kim

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 23 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. Can bonomo hakkında kısa bilgi

  Can Bonomo 16 Mayıs 1987, İzmir doğumlu şarkıcı.

  Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Bonomo, müziğe, sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Can Bonomo Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul'da devam etti. Bilgi Üniversitesi'nde sinema-televizyonculuk bölümünde okudu. Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM'e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edildi ve "Can Bonomo Show" adlı programına başladı. Bir süre sonra Radio N101'e geçerek programına burada devam etti. MTV Türkiye'den gelen teklif üzerine "Rock'n' Dark Express" adlı programı sunmaya başladı. Üniversitede verilen ödevi için hazırladığı "Hoppala" adlı kısa filmi daha sonra Facebook'a yükledi ve film çok paylaşılarak ilgi topladı. Dizi projesi için çalışan Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo'yu bularak görüşmeye davet etti. Görüşmeye giden Bonomo kendisine sunulan başrol teklifini kabul ederek +18 adlı dizide oynamaya başladı.

  Tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban'a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl süren çalışmanın ardından, Can Saban'ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011'de yayınlandı. Bu albümünde yer alan biri hariç tüm şarkıların söz ve müziği Can Bonomo'ya aittir.

  22-24 ve 26 Mayıs tarihlerinde Bakü'de gerçekleştirilecek olan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Love Me Back" adlı şarkıyla temsil edecektir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Kas 2013
Yükleniyor...
Benzer Konular - can bonomo kim
 1. Masal
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  846
 2. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  983
 3. ZeuS
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  992
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,429
 5. HazaN
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  43,640